Piątek 29 marca 2024

Poświęcenie godne uznania

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zwolniła z kwarantanny, objęty nią od 18 września, Dom Pomocy Społecznej w Bełchatowie. W miniony weekend przeprowadzono testy na obecność koronawirusa wśród 26 osób przebywających w placówce. Wszystkie wyniki okazały się ujemne. Obecnie w Domu Pomocy Społecznej przebywa 59 osób.
DSC_0854
W szpitalach i izolatoriach nadal hospitalizowanych jest 22 podopiecznych, którzy sukcesywnie będą powracać do jednostki. Domy pomocy społecznej to miejsca szczególne, które w okresie zwiększonej zachorowalności narażone są na dodatkowe sankcje i obostrzenia. Dlatego personel dokłada wszelkich starań, aby szczególnie teraz zapewnić swoim pensjonariuszom profesjonalną opiekę, poczucie bezpieczeństwa, należytą ochronę, serdeczne podejście, cierpliwość i wyrozumiałość.

W związku z tym szczególne podziękowania należy skierować do dyrekcji  i pracowników DPS-u, którzy w tym bardzo trudnym czasie wykonali heroiczną pracę poświęcając siebie innym.  Pomimo własnych obaw i lęków, narażając zdrowie własne i swoich rodzin, przez wiele dni i tygodni sprawowali opiekę nad podopiecznymi naszej powiatowej jednostki.

Taka postawa jest godna naśladowania i zasługuje na słowa najwyższego uznania.

Zespół ds. Promocji