Sobota 29 lutego 2020

Powiat Bełchatowski na MIXERZE w Łęczycy

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
W sobotę 7 września Powiat Bełchatowski gościł na Mixerze Regionalnym w Łęczycy. To była doskonała okazja, aby w jednym miejscu poczuć klimat i różnorodność kulturową miast i wsi Województwa Łódzkiego. Mixer Regionalny to święto całego regionu. Mixuje już od 2004 roku. Niezmiennie jest imprezą niekomercyjną i niebiletowaną.
zdjęcie
Stoisko powiatowe promowało to co najcenniejsze, czyli interesujące miejsca, trasy rowerowe, ciekawe historie i legendy, ludzi z pasjami i wyśmienite smaki. Serwowane były Rogale Marcińskie po Drużbicku. „Jagodowa Babeczka” Jagoda Grzejszczak z Gminy Drużbice prowadziła dla najmłodszych słodkie, kulinarne warsztaty. Dla miłośników atrakcyjnych gadżetów z Powiatu Bełchatowskiego czekało słynne "koło fortuny". Powiat Bełchatowski promował się wspólnie z miastem Bełchatów, Gminą Drużbice i Gminą Zelów. Wydarzenie wsparły także Gmina Kleszczów i Gmina Szczerców przekazując materiały promocyjne.


Mixer Regionalny to największa i otwarta dla wszystkich impreza promująca Województwo Łódzkie. Przyświeca jej hasło „Łódzkie na weekend”, tegoroczna edycja imprezy jest wyjątkowa także ze względu na obchody jubileuszu 100 - lecia utworzenia Województwa Łódzkiego.

W trzech miejscach Województwa - Rawie Mazowieckiej, Łęczycy i Sieradzu pojawili się regionalni wystawcy z niezwykle bogatą ofertą atrakcji turystycznych, artystycznych, kulinarnych i kulturalnych.

Mixer w Łęczycy gościł koła gospodyń wiejskich, lokalne grupy działania oraz instytucje publiczne, które współorganizują mixerowe atrakcje. Na zwiedzająch czekały liczne degustacje, animacje, pokazy i przemarsze orkiestr dętych. Na scenie wystąpili artyści z regionu łódzkiego, nie zabrakło także gwiazd. Na wyciągnięcie ręki były ludowe rzeźby, wycinanki, ceramika, hafty oraz znawcy tych kunsztów. Było można zamieszać łychą w garnkach pełnych lokalnych, wyśmienitych specjałów, z których słynie nasz region. Na stoiskach można było sprawdzić gdzie w Województwie Łódzkim najlepiej odpocząć nad wodą, które miejsca wybrać na spływ kajakowy czy wycieczkę rowerową.Zespół ds. Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie


 
← powrót