Sobota 04 kwietnia 2020

Powiat bełchatowski przeznacza pieniądze na walkę z wirusem

Zarząd Powiatu w Bełchatowie podjął decyzję o rozwiązaniu rezerwy celowej na realizację zadań z zakresu zarządzania kryzysowego.
Środki finansowe z rezerwy, tj.  235 tys. zł przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów związanych z organizacją, wyposażeniem i zabezpieczeniem logistycznym miejsc przeznaczonych do odbycia obowiązkowej kwarantanny dla osób wracających do Polski, które nie mają możliwości odbycia odosobnienia w warunkach domowych. Wyżywienie  dla osób na kwarantannie zapewni Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie, zgodnie z decyzją Marioli Czechowskiej, Prezydenta Miasta Bełchatowa.
Dodatkowo w ramach powiatowych środków zakupione zostaną płyny dezynfekujące i odkażające; kombinezony, okulary i maseczki ochronne, a także rękawiczki jednorazowe oraz termometry.