Piątek 29 marca 2024

Powiat Bełchatowski wspiera szkoły podstawowe

Powiat Bełchatowski wsparł finansowo miasto Bełchatów w zadaniu pod nazwą „Instalacja fotowoltaiczna w Szkole Podstawowej nr 1 oraz Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie”. Na ten cel przekazano blisko 400 tys zł. Środki pochodzą z budżetu powiatu. Wszystkie prace związane z budową obu instalacji kosztowały nieco ponad 418 tys. zł.
główne
Instalacje fotowoltaiczne pojawiły się na dwóch bełchatowskich podstawówkach. Na dachu budynku Szkoły Podstawowej nr 1 zamontowano mikroinstalację fotowoltaiczną z paneli monokrystalicznych o mocy 335 Wp każdy, w ilości 147 szt., o sumarycznej mocy 49,245 kWp wraz z opracowaniem dokumentacji projektowych oraz uzgodnieniami i opiniami niezbędnymi do prawidłowej realizacji zadania. W Szkole Podstawowej nr 12 pojawiało się 151 monokrystalicznych paneli o mocy 330 Wp, co da sumaryczną moc 49,830 kWp.
Potencjał ekologiczny i ekonomiczny, czyli redukcja emisji CO2 i zmniejszenie kosztów zakupu energii elektrycznej, produkowanie energii ze słońca to najważniejsze plusy tego zadania. Poza tym energetyka słoneczna, tuż obok energetyki wiatrowej, stanowi jedno z najpopularniejszych, odnawialnych źródeł energii.