Piątek 20 paździenika 2017

Powiat na zdjęciach osób niepełnosprawnych

Czterdzieści zdjęć ukazujących krajobrazy powiatu bełchatowskiego wpłynęło na konkurs fotograficzny dla osób niepełnosprawnych. Autorzy najlepszych prac otrzymali atrakcyjne nagrody. Gratulacje złożył laureatom Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski, który patronował temu pomysłowi.
Krajobrazy ukazujące kontrasty naszego najbliższego otoczenia, czyli z jednej strony piękna natura, z drugiej tereny przemysłowe, to najczęstszy motyw uchwycony aparatami przez uczestników konkursu „Powiat Bełchatowski w obiektywie osób niepełnosprawnych”. Przedsięwzięcie zorganizowało stowarzyszenie Kuźnia Życzliwości ze Szczercowa. Andrzej Klimas, prezes organizacji i pomysłodawca konkursu założył, że zachęceniem do fotografowania pomoże osobom niepełnosprawnym w aktywności, integracji i ośmieli ich w pokazywaniu swoich talentów. Dodatkową wartością są same prace, dokumentujące uroki powiatu bełchatowskiego, miejsca naszej historii czy tradycji. Spośród czterdziestu prac wybrano pięć najlepszych, przyznając ich autorom nagrody i wyróżnienia. Pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Klimas, razem z nim znaleźli się na podium także: II. Zuzanna Pabiś i III. Mikołaj Pabiś. Zdjęcia Agnieszki Rogut, Magdaleny Klimas, Łukasza Kameckiego, Jana Klareckiego i Karola Mateusiaka zostały wyróżnione.

I miejsce: Bartłomiej Klimas

Uroczystość podsumowania konkursu odbyła się w starostwie. Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski, patron konkursu, podziękował uczestnikom i organizatorom za podjęty wysiłek. Takie inicjatywy zasługują na szacunek i uznanie, a my jesteśmy po to, by je również wspierać – dodał starosta. Należy wspomnieć, że konkurs jest elementem większego, tegorocznego zadania pod nazwą „Ja i Ty razem My – działania integrujące środowisko osób niepełnosprawnych z terenu powiatu bełchatowskiego”, na które samorząd powiatu przekazał Kuźni Życzliwości 6.480 zł.
Agnieszka Zawodzińska
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie