Sobota 20 kwietnia 2024

Powiatowa maskotka królowała nad Bałtykiem

Gryfinek, czyli maskotka Powiatu Bełchatowskiego zdobyła nagrodę publiczności podczas XII Ogólnopolskiego Zjazdu Maskotek, który odbył się w nadmorskich Rowach. W tegorocznym spotkaniu uczestniczyło ponad dwadzieścia pluszaków, reprezentujących regiony i instytucje z różnych stron kraju. Imprezę organizuje cyklicznie Centrum Kultury Gminy Ustka .
glowne
XII Ogólnopolski Zjazd Maskotek w Rowach rozpoczął się wizytą w oddziałach dziecięcych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Dla pacjentów, ich rodziców i personelu medycznego to była okazja do uśmiechu i zapomnienia o chorobie. Paweł Lesiak, który wciela się w powiatowego Gryfinka, mówi, że spotkanie z maluchami ma dla niego wyjątkowe znaczenie: - Zobaczyć uśmiech na twarzach chorych dzieci, które muszą w okresie wakacyjnym przebywać w szpitalu, jest uczuciem bezcennym i dającym świadomość, że to, co się robi, ma naprawdę sens.

Po odwiedzinach w lecznicy maskotki przeparadowaly ulicami Rowów, a nastepnie wystąpiły na scenie. Prezentacji Gryfinka towarzyszyły dzieci z Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej wraz z Lidią Szymańską, dyrektorem Centrum Administracyjnego ds. Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bełchatowie, które własnie spędzały mad morzem wakacje. Dla Gryfinka to była wspaniała niespodzianka. Kluczowym punktem zjazdu był plebiscyt na Maskotkę "Naj". Głosowała publiczność. Oddano łącznie ponad pół tysiąca głosów, z których najwięcej zdobył pluszak z powiatu bełchatowskiego.

- Przyznam, że głównym celem naszego udziału w zjeździe, nie jest zwycięstwo w plebiscycie. Jednakże sympatia widzów i dyplom dla Maskotki "Naj" są zawsze bardzo miłe – mówi Paweł Lesiak. - W tym roku była spora konkurencja, bo przyjechały maskotki z popularnych filmów dla dzieci, jak Madagaskar i sławny król Julian, Minionek czy Koziołek Matołek. Ja staram się wkładać całe serce w to, aby jak najlepiej zaprezentować się podczas każdego spotkania z ludźmi, aby dać jak najwięcej radości dzieciom. Mimo zmęczenia, nigdy nie odmawiam prośbom o zapozowanie do zdjęcia czy dołączenia do wspólnych tańców i zabaw.

Paweł Lesiak pracuje na codzień jako Kierownik Referatu ds. Gospodarowania Mieniem Powiatu
w Starostwie Powiatowym w Bełchatowie. Od kilku lat wciela się w powiatową maskotkę, którą ożywia swoją charyzmą, serdecznością i poczuciem humoru. Prestiżowe zwycięstwo na nadmorskim zjeździe pluszaków wywalczył dla naszego powiatu juz po raz drugi.

Zespół ds. Promocji
Starostwo Powiatowe w Becha