Piątek 19 kwietnia 2024

Powiatowe lodowisko czynne od 9 listopada

Już od najbliższej soboty czyli 9 listopada na miłośników sportów zimowych czeka lodowisko powiatowe. W tym roku Powiatowe Centrum Sportu przygotowało dla łyżwiarzy jeszcze większą powierzchnię tafli lodu.
łużwy
Nowy sezon zimowy będzie dziesiątym, jubileuszowym rokiem działalności Lodowiska Powiatowego przy ul. Czaplinieckiej 96. Z tej okazji dla miłośników łyżwiarstwa oddane zostanie do użytku całe lodowisko o wymiarach 30x46 metrów, w tym także część, którą do tej pory zajmował tor curlingowy. Tym samym będzie to największe lodowisko w regionie.
Obecnie lodowisko jest przygotowywane do otwarcia sezonu. Bandy zostały już rozstawione, a tafla lodu jest zamrażana.
PCS na łyżwy zaprasza już od 9 listopada. Pierwsze wejście na lód przewidziane jest o godz. 7:30. A już tydzień później, w sobotę 16 listopada odbędzie się doroczna akcja "Bezpiecznie na lodzie". Tego dnia będzie proponowana jazda na łyżwach w kaskach chroniących głowę. Dla wszystkich osób, które w godzinach 15:00 – 20:00 skorzystają z Lodowiska Powiatowego w kaskach na głowie, przewidzieliśmy drobne upominki.
Lodowisko PCS dysponuje doskonale utrzymaną taflą lodową oraz zapleczem szatniowym, sanitarnym i wypożyczalnią sprzętu. Do dyspozycji użytkowników są również automaty z ciepłymi i chłodnymi napojami.

Źródło:PCS