Wtorek 23 kwietnia 2024

Powiatowy Tydzień Logopedy w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej

Już po raz piąty Powiatowe Koło Logopedów działające jako Sieć Współpracy przy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bełchatowie organizuje w dniach 12 – 15 listopada 2019 roku Powiatowy Tydzień Logopedy.
kids-1093758_1280
Głównym celem projektu Powiatowy Tydzień Logopedy jest inspirowanie logopedów do podejmowania lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju pomocy logopedycznej.
Adresatami i docelowymi odbiorcami tego projektu są dzieci, uczniowie, ich rodzice i nauczyciele z powiatu bełchatowskiego, którzy potrzebują profesjonalnego wsparcia logopedycznego.
Do udziału w Powiatowym Tygodniu Logopedy zapraszani są i chętnie włączają się logopedzi, neurologopedzi z przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych naszego miasta i powiatu. W tym czasie specjaliści prowadzą liczne zajęcia z dziećmi, warsztaty, szkolenia, konsultacje indywidulane dla rodziców i zainteresowanych nauczycieli oraz konkursy o tematyce logopedycznej. Podczas licznych prelekcji, spotkań logopedzi przedstawiają filmy, materiały, pomoce dydaktyczne do zajęć terapeutycznych, najnowsze doniesienia naukowe z zakresu logopedii.
W dniach 12 – 15 listopada 2019 roku Powiatowe Koło Logopedów zaprasza do siedziby Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bełchatowie przy ul. Czaplinieckiej 96 i proponuje różnorodne, ciekawe formy wsparcia dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Szczegóły dotyczące terminów i tematów warsztatów, szkoleń i konsultacji planowanych w ramach projektu Powiatowy Tydzień Logopedy w placówkach oświatowych Bełchatowa i powiatu przedstawione zostaną na stronach www tych placówek.

PROGRAM:

12.11.2019 (wtorek)
godz. 12 00 Podsumowanie konkursu logopedycznego „Wybór należy do Ciebie”

godz. 13 00 – 14 00 Konsultacje neurologopedyczne i psychologiczne dla rodziców
i nauczycieli

godz. 15 00 – 16 00 Warsztaty dla rodziców i nauczycieli „Metoda EEG Biofeedback wspierająca rozwój mowy dziecka”

13.11.2019 (środa)
godz. 10 00 „ Uczeń z mutyzmem” – konsultacje dla nauczycieli

godz. 14 00 „Dlaczego Adaś sepleni? – profilaktyka zaburzeń mowy”
(szkolenie dla nauczycieli i rodziców)

14.11.2019 (czwartek)
godz. 10 30 – 12 30 „Przedszkolak u logopedy – profilaktyka, rozpoznanie i wczesna stymulacja” (pogadanka dla rodziców, warsztaty dla dzieci
– Punkt Terapeutyczny w Zelowie)
godz. 15 30 – 16 30 „Zabawy wspomagające rozwój mowy” – dla rodziców i nauczycieli

15.11.2019 (piątek)
godz. 9 00 – 11 00 Indywidualne konsultacje dla rodziców. Pokaz pomocy logopedycznych.
Zapoznanie ze standardami postępowania logopedycznego - konsultacje
dla nauczycieli

Żródło:Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna