Sobota 20 kwietnia 2024

Powiedzą, jak znaleźć pieniądze na biznes

Gdzie można otrzymać pożyczkę lub wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności gospodarczej, czy też podniesienie konkurencyjności już istniejącego biznesu? Na to pytanie odpowie jeden z paneli dyskusyjnych podczas I Forum Gospodarczego w Bełchatowie.

Panel otwierający wydarzenie 2 lutego, jakim jest I Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego, dotyczy możliwości finansowania przedsiębiorstw. Jego tematykę przygotowuje Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., instytucja okołobiznesowa, która już ponad 20 lat wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa regionu łódzkiego. Podczas panelu omówione zostaną obecne możliwości wsparcia sektora MSP w ramach nowych konkursów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, z pulą środków w wysokości 25,5 i 51 mln zł. Obejmują one m.in. rozwijanie konkurencyjności przedsiębiorstw, sięganie po nowe technologie i wprowadzanie eksperymentalnych rozwiązań do przemysłu, wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych oraz komercjalizację nowych produktów. Zaprezentowane zostaną również nowe procedury pozyskania środków zwrotnych w ramach inicjatywy JEREMIE oraz dotacje na założenie działalności gospodarczej.

Panel dyskusyjny pt. „Możliwości finansowania przedsiębiorstw – źródła publiczne i prywatne” rozpocznie się o godz. 16 i potrwa półtorej godziny.

Gospodarza panelu, tj. ŁARR, reprezentować będą Agnieszka First, wiceprezes zarządu i Andrzej Rostocki, konsultant i doradca. Informacje zaprezentują również przedstawiciele podmiotów, także  realizujących pomoc finansową dla przedsiębiorców:  Michał Mazur - Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów, Beata Biskupska – Wiceprezes Zarządu Fundacji Rozwoju Gminy Zelów, Maria Kulińska, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bełchatowie oraz przedstawiciel Bełchatowsko Kleszczowskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Panel poprowadzi Alicja Paprocka, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta w Urzędzie Miasta Bełchatowa.

Tutaj można zgłosić swój udział w I Forum Gospodarczym Powiatu Bełchatowskiego

Sponsorzy:

ŁARR S.A. powstała w1991r., jako jednostka wspierająca rozwój sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw poprzez opracowywanie i realizowanie programów finansowanych z funduszy unijnych. Spółka świadczy usługi informacyjne, proinnowacyjne oraz finansowe – pożyczki, poręczeni, prowadzi Regionalny Fundusz Pożyczkowy, a obecnie realizuje program JEREMIE, w ramach którego m.in. pożycza firmom pieniądze.

Zespół ds. Promocji

Starostwo Powiatowe w bełchatowie