Piątek 29 marca 2024

Powitali wiosnę śpiewająco

Ponad dwudziestu uczniów, reprezentujących szkoły podstawowe i oddziały gimnazjalne z powiatu, zmierzyło się w piosenkarskiej rywalizacji, przygotowanej przez Szkołę Podstawową nr 12 w Bełchatowie. Festiwal pod hasłem "Muzyka łagodzi obyczaje" objął patronatem honorowym starosta bełchatowski, fundując laureatom ciekawe upominki.
glowne
21 marca, pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, w auli "Dwunastki" spotkali się młodzi piosenkarze, reprezentujący szkoły z powiatu, by muzycznie przywitać nową porę roku, ale także powalczyć o nagrody. Wystartowały 23 osoby. Oceniano je w dwóch kategoriach: klasy szóste i siódme oraz oddziały gimnazjalne.

Oto wyniki konkursu:
- uczniowie klas szóstych i siódmych
I miejsce - Oliwia Bogucka ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Bełchatowie
II miejsce - Zuzanna Kamińska ze Szkoły Podstawowej w Kleszczowie
III miejsce - Aleksandra Wyczachowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełchatowie
Wyróżnienia: Kacper Stanisławski (SP w Lubcu), Amelia Biniecka (SP nr 5 w Bełchatowie), Zuzanna Rychlik (SP nr 8), Oliwia Tomecka (SP nr 5), Joanna Zwierzyńska (Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 9 w Bełchatowie)

- uczniowie oddziałów gimnazjalnych
I miejsce - Gabriela Zatorska z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych BSTO im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie
II miejsce - Oliwia Czerwińska ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Bełchatowie
III miejsce - Aleksandra Kurek z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych BSTO im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie
Wyróżnienia: Natalia Pastusiak (SP nr 1 w Bełchatowie), Weronika Domańska (SP nr 12), Maria Dembska (SP nr 13)

Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski, objął festiwal patronatem honorowym. Dla najlepszych piosenkarzy ufundował upominki (akcesoria komputerowe) o łącznej wartości 500 zł.
Opr. Zespół PR w starostwie