Sobota 20 kwietnia 2024

Pożar w ZSP nr 3. Na szczęście, to tylko ćwiczenia.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie przeprowadzono ćwiczenia, w których  sprawdzano praktyczne przygotowanie placówki do ewakuacji na wypadek pojawienia sie pożaru.

W dniu 16 listopada 2011r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie zostało przeprowadzone praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji szkoły. Scenariusz próbnej ewakuacji przygotował mł. kpt. inż. Bartosz Stefanek z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie. W szkolnym archiwum i w pomieszczeniach bezpośrednio przylegających doszło do zainscenizowanego pożaru, na korytarzu pojawił się dym, były także osoby poszkodowane, którym udzielona została pierwsza pomoc przedlekarska, i w których rolę wcielili się uczniowie klas „strażackich” IV Liceum Ogólnokształcącego.

Młodzież, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni zostali ewakuowani na teren boiska szkolnego. W trakcie trwania ewakuacji uruchomiony został dzwonek o sygnale przerywanym. W miejscu ewakuacji został utworzony punkt pomocy medycznej, zostały także wyznaczone osoby przyjmujące meldunek o liczbie osób ewakuowanych z budynku.

W próbnej ewakuacji szkoły łącznie wzięło udział 639 osób. Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie składa serdeczne podziękowania Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu ćwiczeń.

Oglądaj galerię zdjęć: Ćwiczenia przeciwpożarowe w ZSP nr 3.