Czwartek 25 kwietnia 2024

Poznaj i polub ultimate frisbee

Szczepan Chrzęst - Starosta Bełchatowski zaprasza mieszkańców powiatu bełchatowskiego na Ogólnopolski Turniej Ultimate Frisbee, organizowany przez Drużynę FLOW Wratislavia. Turniej pod honorowym Patronatem Starosty Bełchatowskiego odbędzie się na boiskach OSiR „Wawrzkowizna” w dniach 30 czerwca i 1 lipca br.

Ultimate frisbee to dynamiczny, atletyczny i widowiskowy, lecz z założenia bezkontaktowy sport zespołowy, który w bardzo szybkim tempie rozwija się również w Polsce. Do gry używa się latającego dysku z tworzywa sztucznego – frisbee.

Jest połączeniem najlepszych cech takich dyscyplin jak: football amerykański, piłka ręczna, piłka nożna i koszykówka, zaś proste i przejrzyste zasady gry sprawiają, że jest to sport dla wszystkich. Dyscyplina ta powstała i rozwinęła  się w USA – obecnie zrzesza tam około 35 tysięcy graczy, a liczba uprawiających sport na świecie szacowana jest w milionach.

Zapraszamy już dziś!!!

Robert Górski, Wydział Edukacji, Kultury i Sportu