Czwartek 25 kwietnia 2024

Pracy pod dostatkiem na targach

Zatrudnienie dla pracowników produkcji, opiekunów osób starszych, magazynierów, operatorów wózka widłowego, a także hostess i pomocników w sklepach wielkopowierzchniowych oferowały firmy, biorące udział w targach pracy, zorganizowanych w Bełchatowie przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP. Wydarzenie zostało objęte patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego.
1
Do udziału w targach zaproszono lokalnych pracodawców oraz agencje pracy tymczasowej, m.in. Majami Sp. z o.o. Sp.k., Kaufland Polska Markety, Flexidea, A.P. Promotion, Promedica 24, Balans, Agencja Pracy Select, a także zaprzyjaźnione Centrum Nauki i Biznesu Żak. Na targach nie mogło zabraknąć lokalnych jednostek rynku pracy, działających na rzecz osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Swoje stoiska przygotowały: Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, reprezentowane przez Marka Krawczyka, dyrektora CEiPM oraz pracowników MCIZ w Piotrkowie Tryb. oraz MCK w Bełchatowie, a także Powiatowy Urząd Pracy. Obecne były Maria Kulińska, dyrektor PUP oraz oraz wicedyrektor Maria Ziębaczewska.

Targi pracy skierowane były przede wszystkim do osób bezrobotnych oraz młodzieży poszukującej pracy. Pracodawcy i agencje pracy oferowali zatrudnienie w kraju i zagranicą na takich stanowiskach, jak pracownik produkcji, opiekun osób starszych, magazynier, operator wózka widłowego. Oprócz ofert pracy długoterminowych pojawiły się oferty pracy dla młodzieży poszukującej możliwości dorobienia sobie np. przy wykładaniu towaru w marketach, jako hostessy, na promocjach towarów czy kolportując ulotki. Wśród odwiedzających imprezę największą grupę stanowiiła młodzież ze szkół średnich. Interesowała ją przede wszystkim mozliwość zatrudnienia krótkoterminowego.

Oprócz ulotek informacyjnych, firmowych gadżetów zwiedzający targi mogli porozmawiać z przedstawicielami firm. Osoby zainteresowane ofertami miały możliwość rejestracji, wypełnienia kwestionariuszy osobowych, a także przekazania swoich dokumentów aplikacyjnych bezpośrednio pracodawcy.

Podczas wydarzenia zrodził się pomysł połączenia w przyszłym roku targów pracy z targami edukacyjnymi. Dałoby to możliwość szybkiego i pełnego dostępu do najbardziej aktualnych ofert pracy i nauki.
Tekst: Magdalena Maciaszczyk, Beata Kilańczyk
Zdjęcia: Agnieszka Kępińska