Środa 24 kwietnia 2024

Prestiżowe wyróżnienia

Na zaproszenie Łódzkiego Kuratora Oświaty starosta Szczepan Chrzęst i naczelnik wydziału edukacji Arkadiusz Kubik wzięli udział w obchodach Dnia Edukacji Narodowej organizowanych przez Delegaturę Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas uroczystości wręczono branżowe wyróżnienia. Wśród nagrodzonych znaleźli się nauczyciele ze szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Bełchatowski.

Medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymali:

Małgorzata Gołębiowska (I LO)

Barbara Mękarska (II LO)

Lidia Przybylska (II LO)

Genowefa Resiuła (ZSP nr 3)

Andrzej Szklarek (MOW w Łękawie)

Agnieszka Frączek (MOW w Łękawie)

Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymał Dariusz Rybarczyk z ZSP Nr 3 w Bełchatowie. Nagrodami Łódzkiego Kuratora Oświaty zostały wyróżnione: Ewa Krysztofik (II LO), Joanna Napora (II LO), Andrzej Szklarek (MOW w Łękawie).

W imieniu nagrodzonych podziękowała Elżbieta Kudaj – Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 3 w Bełchatowie, w samorządzie powiatowym radna i członkini Zarządu Powiatu. Niemniej ważnym momentem było wręczenie najlepszym uczniom stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Laureaci ze szkół prowadzonych przez Powiat Bełchatowski to: Piotr Przerywacz (I LO), Natalia Zaworska (II LO), Natalia Jaśkiewicz (IV LO), Milena Rogozińska (Technikum Energetyczne), Daria Frączkowska (Technikum Ekonomiczno – Hotelarskie).

Za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej uhonorowano również nauczycieli szkół prowadzonych przez samorząd miasta Bełchatowa. Są wśród nich:

• Nagroda Łódzkiego Kuratora Oświaty:Elżbieta Kudaj, Arkadiusz Kwiatkowski, Barbara Leszczyńska, Elżbieta Zięba;

• Medal Komisji Edukacji Narodowej: Barbara Fesler, Adam Jarząbek, Elżbieta Kowalczyk, Barbara Leszczyńska, Renata Szustakiewicz, Emilia Załęczna, Magdalena Kotala, Justyna Nędza.

Wydział Edukacji,

Kultury i Sportu