Czwartek 13 grudnia 2018

"Promienie Bełchatowa" na Śląskim Festiwalu Kapusty

Zespół "Promienie Bełchatowa" uczestniczył w VIII Śląskim Festiwalu Kapusty w Wojsławicach. Była to impreza kultywująca polskie tradycje związane z szatkowaniem i kiszeniem kapusty. W trakcie festiwalu odbyły się także pokazy kulinarne pt. „Kapuściane szaleństwa” oraz wystawa sukien „Pani Kapustki”.
Jedną z imprez towarzyszących był konkurs piosenki biesiadnej „Biesiadowanie w kapuście”, w którym bełchatowski zespół reprezentował nasz powiat. Konkurs uświetnił obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd też jego hasło przewodnie brzmiało: „Country na biało-czerwono”. Zadaniem każdego zespołu muzycznego było zaprezentowanie trzech piosenek: jednej nawiązującej do obchodów stulecia odzyskania niepodległości, jednej z gatunku country i jednej nawiązującej do obrzędu kiszenia kapusty.

"Promienie Bełchatowa" zaprezentowały nasz powiat rewelacyjnie. Swoim śpiewem umilili czas przybyłym licznie gościom, a wielu uczestników festiwalu zachęcili do wspólnej zabawy. Członkowie naszego zespołu otrzymali podziękowania za występy i zaangażowanie w to widowisko oraz zaproszenie do udziału w festiwalu w roku następnym.
Anna Kurzydlak
Referat ds. edukacji ekologicznej