Sobota 20 kwietnia 2024

Przed radnymi Rady Powiatu w Bełchatowie kolejna sesja

To będzie XXII Sesja Rady Powiatu w Bełchatowie  obecnej kadencji samorządu Powiatu Bełchatowskiego. Przewodniczący zwołał ją w środę, 29 sierpnia.

XXII Sesja Rady Powiatu w Bełchatowie odbędzie się w dniu 29 sierpnia (środa) 2012 roku w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Bełchatowie według proponowanego porządku obrad:

1. Otwarcie Sesji.

2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej Sesji.

3. Informacja na temat budowy północnej i wschodniej obwodnicy miasta Bełchatowa.

4. Informacja na temat działań podejmowanych przez Powiat Bełchatowski w zakresie promocji kształcenia zawodowego w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat.

5. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyjęcia programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV).

6. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany „Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej dla Powiatu Bełchatowskiego na lata 2012-2014.

7. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie ustalenia cennika usług sportowo-rekreacyjnych Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie.

8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zaskarżenia rozstrzygnięcia nadzorczego Wojewody Łódzkiego z dnia 29 czerwca 2012r. nr PNK-I.4131.656.2012.

9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XXI/172/2012 Rady Powiatu w Bełchatowie z dnia 27 czerwca 2012r. w sprawie określenia zasad: rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli, dla których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego, udzielania i rozmiaru obniżek nauczycielom na stanowisku dyrektora i wicedyrektora oraz przyznawania zwolnienia od obowiązku realizacji zajęć, o których mowa w art. 42 ust. 3 Karty Nauczyciela, tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli niewymienionych w art. 42. ust.3.

10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powierzenia Gminie Bełchatów zadania  w zakresie zarządzania drogami powiatowymi.

11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Bełchatowski oraz warunków i zasad korzystania z tych obiektów.

12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchylenia Uchwały Nr XXI/174/2012 Rady Powiatu w Bełchatowie z dnia 27 czerwca 2012r. w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przez Powiat Bełchatowski własności nieruchomości gruntowej.

13. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na podwyższenie kapitału zakładowego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Bełchatowie Spółka z o.o.

14. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Bełchatowskiego.

15. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany budżetu Powiatu na 2012 rok.

16. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi Pana Jerzego Hałaczkiewicza.

17. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi Pana Marka Kosińskiego.

18. Przedłożenie informacji o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Bełchatowskiego za I półrocze 2012 roku oraz kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2012-2020.

19. Przedłożenie zbiorczej informacji za I półrocze 2012 roku z dokonanych umorzeń, odroczeń spłaty i rozłożenia na raty należności pieniężnych Powiatu i jego jednostek organizacyjnych mających charakter cywilnoprawny.

20. Przedłożenie informacji z wykonania wydatków budżetu Powiatu, które nie wygasły z upływem roku budżetowego 2011.

21. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Bełchatowie z realizacji rocznego planu kontroli za II kwartał 2012 roku.

22. Informacje Starosty o pracy Zarządu w okresie międzysesyjnym.

23. Interpelacje i zapytania radnych.

24. Wnioski i oświadczenia radnych.

25.Inne tematy.

26.Zamknięcie obrad sesji.