Środa 24 kwietnia 2024

Przedsiębiorcy na kursie udzielania pierwszej pomocy

Blisko trzydziestoosobowa grupa pracowników firm zrzeszonych w Regionalnej Izbie Gospodarczej uczyła się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podczas jednodniowego kursu. Szkolenie zorganizowała Regionalna Izba Gospodarcza z finansowym wsparciem bełchatowskiego starostwa. Kursanci nie płacili za udział.
glowne
Szkolenie przeprowadziła firma Cametr. Doświadczeni ratownicy przekazali wiedzę dotyczącą najczęstszych wypadków i nagłych zachorowań spotykanych w codziennym życiu. Uczestnicy kursu dowiedzieli się, jak prawidłowo przeprowadzać resuscytację, ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, zachować się w przypadku zawału, udaru, wstrząsu, poparzeń, złamań, omdleń, jak właściwie wezwać pomoc oraz co powinno znaleźć się w podręcznej apteczce. Możliwe scenariusze wypadków przećwiczono na fantomach lub kolegach z pracy. Kursantom został równiez zaprezentowany defibrylator AED (Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny). Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Bełchatowie kurs był bezpłatny dla uczestników.

Pamiętajmy, że udzielenie pierwszej pomocy to nasz obowiązek, który regulują przepisy kodeksu karnego, ustawy o państwowym ratownictwie medycznym oraz przepisy o ruchu drogowym.
Opr. Zespół PR w starostwie
Źródło: RIG w Bełchatowie