Czwartek 28 marca 2024

Przedsiębiorcy spotkają się na forum

2 i 3 lutego przedsiębiorcy z regionu spotkają się na I Forum Gospodarczym Powiatu Bełchatowskiego. Wśród tematów znajdą się m.in. możliwości finansowania przedsiębiorstw, nowe trendy w technologiach, współpraca biznesu z samorządem, OZE. Udział w Forum jest bezpłatny.

Przez dwa dni lutego potrwa I Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego, adresowane do przedsiębiorców z naszego powiatu. Na wydarzenie złożą się prezentacje i panele dyskusyjne w czterech zasadniczych dziedzinach: przedsiębiorczość, innowacja i technologie, współpraca terytorialna, społeczeństwo. Patronem honorowym Forum jest Zbigniew Rau, wojewoda łódzki, a partnerem strategicznym PGE GiEK SA. Przedsiębiorcy, chcący uczestniczyć w forum, mogą bezpłatnie zgłaszać swoją obecność poprzez specjalny formularz on-line na oficjalnej stronie starostwa lub pod numerem telefonu 44 635 86 42.

Forum odbędzie się w hotelu Wodnik na Słoku. Inauguracja zaplanowana jest 2 lutego o godz. 15.30. Pierwszy panel dyskusyjny rozpocznie się o godz. 16. Jego wiodącym tematem będą możliwości finansowania działalności gospodarczej.  Informacje o sposobach uzyskania wsparcia przekażą m.in. przedstawiciele Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Bełchatowsko-Kleszczowskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Fundacji Rozwoju Gminy Zelów.

Tematyka drugiego panelu (godz. 17.45 – 18.45) dotyczyć będzie głównych trendów w technologiach ostatniej dekady i współpracy biznesu z nauką. Wśród prelegentów będą m.in. przedstawiciel Politechniki Łódzkiej, Bełchatowsko-Kleszczowskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Pierwszy dzień zakończy prezentacja pod hasłem ,,Sportowa marka regionu”, pokażą się bełchatowskie kluby sportowe SKRA i GKS.

Drugi dzień forum rozpocznie się o godz. 9.30 i przebiegnie pod hasłem „Samorząd, biznes – współpraca, rozwój”. Swój potencjał gospodarczy przedstawią partnerzy regionalni powiatu bełchatowskiego. Wystąpią  m.in. reprezentanci Agencji Rozwoju Regionalnego w Słupsku oraz Regionalnej Izby Gospodarczej i Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców z powiatu stalowowolskiego. Zaproszenie do udziału w tej części Forum przyjęli Dariusz Kubiak, poseł na sejm RP orazł Sławomir Zawada, nowo powołany prezes PGE GiEK S.A. W panelu wezmą udział także gospodarze gmin oraz przedstawiciele ŁARR i Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dla odnawialnych źródeł energii w aspekcie dostępnych technologii i ich wymiaru ekonomicznego oraz ekologicznego zaplanowano osobny panel w godz. 9.45 – 11 w drugim dniu Forum.  Informacje przedstawią m.in. przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, RIG oraz firm.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem I Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego jest Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. Partnerami forum są: Regionalna Izba Gospodarcza w Bełchatowie, Bełchatowsko-Kleszczowski Park Technologiczno-Przemysłowy, Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego, Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów, Fundacja Rozwoju Gminy Zelów.

Forum towarzyszyć będzie uroczysta gala i wręczenie statuetek laureatom konkursu ,,Firma na medal”, organizowanego przez bełchatowskie starostwo. Do tegorocznej edycji zgłosiło się czternaście przedsiębiorstw.

Zespół ds. Promocji