Czwartek 25 kwietnia 2024

Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

18 listopada 2011r. w Miejskim Centrum Kultury odbył się XII Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem przedsięwzięcia było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie.

18 listopada 2011r. w bełchatowskim MCK odbył się XII Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem przedsięwzięcia było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie. W przeglądzie wystąpili wychowankowie i podopieczni następujących jednostek: Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 3 w Bełchatowie, Domy Pomocy Społecznej w Zabłotach, Bełchatowie i Łochyńsku, Środowiskowe Domy Samopomocy w Drzewocinach, Bełchatowie i Walewicach, a także Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Bełchatowie, Ośrodek Interwencyjno – Socjalizacyjny w Bełchatowie.

Grupy artystyczne zaprezentowały inscenizacje słowno-muzyczne, taniec, recytacje wierszy, a także przedstawienia teatralne. Przegląd zaczął się już 16 listopada, gdzie w galerii Miejskiego Centrum Kultury zostały wystawione prace plastyczne wykonane przez osoby niepełnosprawne.

W przygotowaniach i pracach podczas występów pomagali wolontariusze I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Bełchatowie.

M.Nowakowska

Wydział Promocji