Piątek 19 kwietnia 2024

Przybieżeli do ... kościoła na Binkowie

W kościele na osiedlu Binków zebrali się w niedzielę, 8 stycznia, artyści i publiczność, by wysłuchać koncertu laureatów  XVI Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Przedsięwzięcie odbywało się pod patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego. Przesłuchania konkursowe miały miejsce kilka tygodni wcześniej. Styczniowa uroczystość przedłużyła tym samym świąteczną atmosferę.
glowne1
Przedsięwzięcie zorganizowali, oprócz parafii na os. Binków, Szkoła Podstawowa nr 13 i Publiczne Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie. Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek propaguje tradycję śpiewania polskich kolęd i pastorałek, a także promuje talenty wokalne dzieci i młodzieży z naszego regionu. Jest to dla nich okazja, by zaprezentować się szerszej publiczności. Komisja konkursowa ma co roku trudne zadanie, gdyż wykonawcy są bardzo zdolni i pracowici. „Dzięki tej cyklicznej, już wieloletniej imprezie, przedłużamy piękny, świąteczny nastrój, w którym rozpoczynamy kolejny, nowy rok” - twierdzą organizatorzy festiwalu.
Komisja w składzie: Irena Antoszczyk, Arkadiusz Załęczny i Paweł Bauer przesłuchała zgłoszonych do festiwalu i zgodnie z określonymi w Regulaminie kategoriami, przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

- przedszkola i klasy „0” (soliści)

1. Michalina Załęczna - zgłoszenie indywidualne,
1. Lena Dziekańska - Przedszkole Samorządowe nr 4,
2. Maja Lorenc - Zespół Szkolno Przedszkolny w Kamieńsku,
2. Larysa Olczak - Szkoła Podstawowa nr 5,
3. Gabriela Zasada - Przedszkole Samorządowe nr 4,
3. Zuzanna Kiereś - Przedszkole Samorządowe nr 1,
wyróżnienia: Michalina Wojdala - Gminne Centrum Kultury w Zdzieszulicach Dolnych, Iga Zielińska - Akademia Przedszkolaka „Jabłuszko” w Bełchatowie, Franciszek Młynarski - Przedszkole Samorządowe nr 6, Zuzanna Wróbel - Zespół Szkolno Przedszkolny nr 9 w Bełchatowie.

- duety
1. Kornelia Burczyk i Nikola Świątkowska - Niepubliczne Przedszkole „Jabłuszko” w Bełchatowie,
2. Maja Tokarska i Blanka Płosa - Przedszkole Samorządowe nr 7,
3. Nadia Tłuściak i Sandra Kacprzak - Przedszkole Samorządowe nr 2,
wyróżnienia: Agnieszka Białaczewska i Michalina Kamieniak - Przedszkole Samorządowe nr 5.

- chóry i zespoły
1. Chór „Jabłuszkowe Dzieciaki” - Akademia Przedszkolaka „Jabłuszko”w Bełchatowie,
2. Zespół „Topolanie” - Przedszkole Samorządowe nr 1,
3. Zespół „Górale” - Przedszkole Samorządowe nr 2,
wyróżnienia: Zespół „Piąteczki” - Szkoła Podstawowa nr 5, Zespół „Gwiazdeczki” - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Bełchatowie.