Sobota 04 kwietnia 2020

Radni obradowali

Dzisiaj w Sali Herbowej bełchatowskiego magistratu odbyła się XVII Sesja Rady Powiatu. W obradach wzięło udział 22 radnych.
W trakcie posiedzenia radni poruszyli m.in. sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Bełchatowski w 2019 roku.
Dyskutowano także w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych i specjalnych mających siedzibę na obszarze Powiatu Bełchatowskiego od dnia 1 września 2019 roku. Przedstawiono także temat powierzenia Gminie Rusiec zadań w zakresie zarządzania drogami powiatowymi. W 2020 roku na terenie Gminy Rusiec planowana jest realizacja inwestycji drogowej pn.; „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1929 E obejmująca wykonanie dokumentacji projektowej oraz budowę chodnika wraz z kanalizacją deszczową o długości 200 m przy ulicy Mickiewicza w miejscowości Rusiec”. Zarząd Powiatu w Bełchatowie przekaże Gminie Rusiec dotację na realizację owego zadania. Wysokość dotacji szacowana jest na kwotę 120 tys. zł. Udział finansowy Gminy Rusiec ma także opiewać na kwotę 120 tys. zł. Kolejną inwestycją na terenie gminy ma być „Przebudowa drogi powiatowej Nr 2311 E obejmująca wykonanie dokumentacji projektowej oraz budowę chodnika wraz z kanalizacją deszczową o długości około 200 m w miejscowości Dęby Wolskie”. Wysokość udzielonej dotacji zabezpieczonej w budżecie Powiatu szacowana jest na kwotę 100 tys., udział finansowy Gminy Rusiec planowany jest na taką samą kwotę, czyli 100 tys.
W trakcie sesji nie zabrakło także informacji Starosty o pracy Zarządu w okresie międzysesyjnym.

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji