Sobota 20 kwietnia 2024

Rak piersi to nie wyrok. Badaj się!

Co roku rak piersi odbiera życie kilkunastu tysiącom kobiet, a wystarczyłoby regularnie się badać. W pierwszych dniach lipca bezpłatne badania mammograficzne odbędą się w Zelowie.

Profilaktyka to podstawa, wszyscy o tym wiemy, ale kto z nas faktycznie się bada? A tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala na szybką diagnozę i leczenie. Rak piersi jest najczyściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet, dlatego każda z pań powinna korzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Najbliższe badanie zorganizowane zostanie z Zelowie 3 lipca 2019 r. w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Ośrodku Zdrowia, ul. Żeromskiego 21. Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Badaniu powinny się poddać także panie, które są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.Badanie jest bezbolesne, szybkie i bezpieczne, wykonywane przez wyspecjalizowany personel medyczny.
Co trzeba zrobić ? Wystarczy zarejestrować się telefonicznie pod nr tel. 58 666 24 44 lub tutaj. Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga podania numeru PESEL.Badanie wykonuje mobilna pracownia mammograficzna LUX MED.
Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji