Piątek 19 kwietnia 2024

Ratownicy wodni zwarci i gotowi

Wraz z początkiem wakacji Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Pływania, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendą Powiatową Policji w Bełchatowie przypominają dzieci i młodzieży o zasadach bezpiecznego wypoczynku.
glowne
W tym celu zorganizowano akcję „Bezpieczne wakacje 2018”. Na boisku PCS zaprezentowano gotowość służb ratowniczych do niesienia pomocy w trakcie wakacji, szczególnie na obszarach wodnych. Akcji towarzyszyły obchody Dnia Ratownika Wodnego i zakrojona na szeroką skalę profilaktyka bezpieczeństwa nad wodą. Zebrani mogli zobaczyć sprzęt ratowniczy, materiały i broszury edukacyjne, odbyły się pokazy i szkolenia z podstawowych technik udzielania pierwszej pomocy. Na pływalni PCS ratownicy wodni zaprezentowali swoje umiejętności w wodzie.
Krzysztof Borowski