Sobota 20 kwietnia 2024

Regionalny Kongres Zawodowy w Kleszczowie

Wojewoda Łódzki i Łódzki Kurator Oświaty we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej zorganizują Regionalny Kongres Zawodowy. Miejscem tego wydarzenia, zaplanowanego na czwartek 28 marca, będzie Kleszczów. Uczestnicy kongresu, rozpoczynającego się o godz. 10, zbiorą się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli organów prowadzących szkoły, do dyrektorów szkół kształcących w zawodach, a także do pracodawców i doradców zawodowych z województwa łódzkiego.
zspkleszczow1
Tematy, które omawiane będą w pierwszej części kongresu to: ● Przedstawienie zmian w szkolnictwie branżowym, ● Zapotrzebowanie na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy. Planowana jest prezentacja potencjału szkół prowadzących kształcenie zawodowe w regionie, podpisanie umów pracodawcy -  szkoły, a także nagrodzenie pracodawców za współpracę i promocję kształcenia zawodowego.

O godz. 11.15 zapowiadany jest briefing prasowy z udziałem kierownictwa MEN oraz Wojewody Łódzkiego i Łódzkiego Kuratora Oświaty.
Drugą część kongresu wypełnią dyskusje panelowe: ● PANEL I: Dostosowanie kształcenia zawodowego do potrzeb krajowego, regionalnego i lokalnego rynku pracy z korzyścią dla ucznia, pracodawcy, szkoły i organu prowadzącego; ● PANEL II: Współpraca z pracodawcami w planowaniu, realizacji i ocenie efektów kształcenia zawodowego; ● PANEL III: Uczeń w centrum zmian w kształceniu zawodowym – od wyboru zawodu do sukcesu na rynku pracy.

O udziale w Regionalnym Kongresie Zawodowym w Kleszczowie decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w konkretnym panelu dyskusyjnym jest równoznaczny z udziałem w całym kongresie. Formularz rejestracyjny online znaleźć można pod adresem https://rkz-kleszczow.konfeo.com. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizatorzy poprosili, by dany podmiot reprezentowała jedna osoba. Termin rejestracji mija 25 marca 2019 r. o godz. 16.00.
Jerzy Strachocki
Urząd Gminy w Kleszczowie