Sobota 20 kwietnia 2024

Rekrutacje do szkół ponadpodstawowych

1033 absolwentów szkół podstawowych z Powiatu Bełchatowskiego poznało w środę wyniki rekrutacji. Ze względu na małe zainteresowanie nie utworzono klasy sportowej (siatkarskiej) w II LO, klas medycznych z fizyką w I i II LO, klasy humanistycznej z historią w I LO oraz klasy strażackiej w IV LO. Nie cieszyły się również popularnością ślusarz i technik elektronik w ZSP 1, technik usług fryzjerskich w ZSP 2, mechanik pojazdów samochodowych i elektromechanik pojazdów samochodowych. W tym roku nie ma rekrutacji uzupełniającej. Jak zatem będą wyglądały zapisy do liceów, techników i szkół branżowych?
główna rekrutacja
Obecnie trwa etap potwierdzania woli przyjęcia do szkół. Potrwa on do 18 sierpnia br. Ci, którzy się nie zakwalifikowali się do żadnej szkoły powinni napisać podanie do dyrektora szkoły, w której są wolne miejsca. Dyrektor rozpatrzy podanie jeśli ma wolne miejsca, lub miejsce się zwolni bo ktoś nie potwierdzi woli podjęcia nauki w szkole, do której został zakwalifikowany. Ostatecznie uczniowie dowiedzą się o przyjęciu do szkoły dnia 19 sierpnia br.

Wolne miejsca w poszczególnych szkołach:

I Liceum Ogólnokształcące, ul. 1 Maja 6
  • klasa humanistyczno-społeczna z geografią – 6
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1, Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1, ul. Czapliniecka 96
  • operator obrabiarek skrawających – 5
  • monter sieci i instalacji sanitarnych- 2
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2,
Technikum Ekonomiczno-Hotelarskie:
  • technik ekonomista-1
  • technik geodeta-2
Branżowa Szkoła I stopnia Nr 2, ul. Czapliniecka 98:
  • kucharz- 2
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zelowie, Branżowa Szkoła I stopnia, ul. Kilińskiego 5
  • mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych – 3
  • ślusarz – 1
  • klasa wielozawodowa – 9

Warunkiem przyjęcia do klasy wielozawodowej w ZSP w Zelowie i BS I st Nr 2 w ZSP Nr 2 w Bełchatowie jest zapewnienie sobie praktyki i podpisanie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego. Po ukończeniu szkoły branżowej I stopnia można podjąć dalszą naukę w szkole branżowej II stopnia lub rozpocząć pracę.

Wydział Edukacji, Kultury i Sportu