Czwartek 25 kwietnia 2024

Rocznica śmierci kapelana "Solidarności"

Dziś przypada 35. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystości upamiętniające księdza Jerzego odbyły się w parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie.

główne
Przedstawiciele stowarzyszeń, organizacji i samorządów złożyli kwiaty pod tablicą pamięci ks. Jerzego Popiełuszki. Starostwo Powiatowe reprezentowali Paweł Lesiak Naczelnik Wydziału Skarbu i Gospodarki Nieruchomościami i Wojciech Rogoziński Naczelnik Wydziału Komunikacji i Dróg. Odbyła się także uroczysta msza święta.

Ks. Jerzy Popiełuszko był kapelanem związanym z “Solidarnością” i robotnikami. Podczas Mszy za Ojczyznę sprawowanych w kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie publicznie krytykował nadużycia władzy komunistycznej. 19 października 1984 r. został porwany i zamordowany przez oficerów Służby Bezpieczeństwa. Ks. Jerzy Popiełuszko został beatyfikowany 6 czerwca 2010 r. Obecnie trwa jego proces kanonizacyjny.

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji