• Informujemy, że w związku z remontem sieci teleinformatycznej oraz remontem pomieszczeń Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru, Referat ds. Ewidencji gruntów i budynków od 22 czerwca 2017 r. zostaje przeniesiony na I piętro w budynku głównym starostwa . Zadania realizowane przez Referat, a obejmujące w szczególności aktualizację i udzielanie informacji z ewidencji gruntów i budynków , w tym wydawanie wypisów i wyrysów odbywać się będzie w pokoju nr 100. ∗
Sobota 19 sierpnia 2017

Rowerem przez powiat - dla zdrowia, dla siebie!

Blisko sto osób uczestniczyło w kolejnym, tym razem pomarańczowym rajdzie rowerowym, organizowanym przez załogę rowerową „Zgrzyt” i bełchatowskie starostwo. Różnica między najmłodszym uczestnikiem rajdu- Kubą, a najstarszym – Andrzejem wyniosła aż 63 lata. Pojawili się rowerzyści również spoza naszego powiatu.
Ostatni w te wakacje rajd wiódł 35- cio kilometrową trasą o nazwie „szosowa”, z Bełchatowa przez Domiechowice i Emilin, Parzno, Strzyżewice, Sromutkę, Wygodę, Apolinów, Ławy i Zawady.

Rajdy cieszą się nieustannym powodzeniem. Rajdy są bezpłatne a zaplanowane trasy malownicze i ciekawe. Każdy rajd ma ustaloną trasę i umowny kolor, symbolicznie nawiązujący do charakteru wyprawy.
Kolejny Rajd Powiatowy już 2 września SZLAKIEM POLSKICH UMOCNIEŃ POLOWYCH z 1939 roku. Trasa terenowa o długości 50 kilometrów.