Piątek 29 marca 2024

Rowerem przez powiat - dla zdrowia, dla siebie!

Blisko sto osób uczestniczyło w kolejnym, tym razem pomarańczowym rajdzie rowerowym, organizowanym przez załogę rowerową „Zgrzyt” i bełchatowskie starostwo. Różnica między najmłodszym uczestnikiem rajdu- Kubą, a najstarszym – Andrzejem wyniosła aż 63 lata. Pojawili się rowerzyści również spoza naszego powiatu.
1rr
Ostatni w te wakacje rajd wiódł 35- cio kilometrową trasą o nazwie „szosowa”, z Bełchatowa przez Domiechowice i Emilin, Parzno, Strzyżewice, Sromutkę, Wygodę, Apolinów, Ławy i Zawady.

Rajdy cieszą się nieustannym powodzeniem. Rajdy są bezpłatne a zaplanowane trasy malownicze i ciekawe. Każdy rajd ma ustaloną trasę i umowny kolor, symbolicznie nawiązujący do charakteru wyprawy.
Kolejny Rajd Powiatowy już 2 września SZLAKIEM POLSKICH UMOCNIEŃ POLOWYCH z 1939 roku. Trasa terenowa o długości 50 kilometrów.