Czwartek 25 kwietnia 2024

Rozpoczęte odliczanie do matury

Maraton studniówek w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez starostwo dobiegł końca. W ostatni weekend na tradycyjnych balach bawili się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 4 oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie. Przyszłym maturzystom życzenia powodzenia na egzaminie złożyli przedstawiciele Zarządu Powiatu – Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski oraz Jacek Bakalarczyk, wicestarosta bełchatowski.
glowne
- Już za chwilę zdacie swój najważniejszy egzamin w życiu, naprawdę wejdziecie w dorosłość. To właśnie teraz, dzięki Waszym decyzjom kształtujecie swoją przyszłość, wybieracie kurs na kolejne, już dorosłe lata życia – powiedziała do maturzystów ZSP nr 4 Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski. - Jestem przekonana, że lata spędzone w „Ekonomiku”, setki godzin lekcyjnych, zajęć praktycznych i szkoleń skutecznie i dobrze przygotowały Was do wybrania właściwej drogi zawodowej kariery. To również zasługa kadry nauczycielskiej i całego personelu szkoły, który wpaja młodzieży najlepsze wzorce i wartości. Nie można w tej chwili zapomnieć o Waszych rodzicach, którzy przecież zawsze chcą Waszego dobra, którzy chcą Waszego szczęścia, którzy chcą radować się Waszymi sukcesami. To oni przecież byli Waszymi pierwszymi nauczycielami i przewodnikami w życiu. I są nimi nadal, dzieląc się swoimi doświadczeniami i ostrzegając przed popełnianiem przez Was niepotrzebnych błędów młodości. Dziś, na Balu Studniówkowym, bawcie się i radujcie, zapomnijcie na ten jeden wieczór o maturze, testach i egzaminach, świadectwach, studiach i nauce. Wraz ze swoimi nauczycielami miłym akcentem zabawy podsumujcie symbolicznie lata spędzone w „Ekonomiku”. Podzielcie się wspomnieniami i historiami, które na pewno zapadną w Waszej pamięci.

Każda ze szkół swój bal studniówkowy zorganizowała w innym lokalu. Ale każda ze studniówek zaczęła się podobnie, zgodnie z tradycją – odtańczonym przez uczniów polonezem. Oczywiście nie zabrakło życzeń od grona pedagogicznego, rodziców i władz samorządowych. Po lampce szampana młodzież ruszyła na parkiet, gdzie zabawa trwała do białego rana.
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy