Czwartek 28 marca 2024

Sesja Rady Powiatu

W najbliższą środę 26 lutego o godz. 13.00 w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Bełchatowie, odbędzie się XVII Sesja Rady Powiatu w Bełchatowie. Obrady będzie można śledzić „na żywo”w internecie.
główne
Proponowany porządek obrad:
1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu XVI sesji z dnia 24 stycznia 2020 r.
3. Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Bełchatowski w 2019 roku.
4. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie określenia rodzajów świadczeń przyznawanych w ramach pomocy zdrowotnej dla nauczycieli szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Bełchatowski oraz warunków i sposobu ich przyznawania.
5. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych i specjalnych mających siedzibę na obszarze powiatu bełchatowskiego od dnia 1 września 2019 roku.
6. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Bełchatowskiego na lata 2020-2032.
7. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany budżetu Powiatu na 2020 rok.
8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powierzenia Gminie Rusiec zadania w zakresie zarządzania drogami powiatowymi - (dot. drogi Nr 1929E).
9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powierzenia Gminie Rusiec zadania w zakresie zarządzania drogami powiatowymi - (dot. drogi Nr 2311E).
10. Zapoznanie się ze skargą na Naczelnika Wydziału Skarbu i Gospodarki Nieruchomościami w Starostwie Powiatowym w Bełchatowie i wypracowanie stanowiska.
11. Informacje Starosty o pracy Zarządu w okresie międzysesyjnym.
12. Wnioski i oświadczenia radnych.
13. Inne tematy.
14. Zamknięcie obrad.