Sobota 20 kwietnia 2024

Sesja Rady Powiatu w środę, 27 marca

O stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego w powiecie, przeznaczeniu blisko 2,5 mln złotych na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych i emisji obligacji powiatowych będzie mowa na kolejnej sesji Rady Powiatu w Bełchatowie. Przewodniczący Sławomir Malinowski zwołał ją na środę, 27 marca. Początek obrad, jak również transmisji w Internecie, o godz. 13.
sesja glowne
Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu ostatniej sesji.
3. Informacja na temat stanu porządku i bezpieczeństwa publicznego w powiecie bełchatowskim w roku 2018.
4. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie określenia zadań i przeznaczenia środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w powiecie bełchatowskim w 2019 r.
5. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XXI/173/2012 Rady Powiatu w Bełchatowie z dnia 27 czerwca 2012 r. w sprawie określenia wysokości stawek i szczegółowych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego, sposobu obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw, wysokości i warunków innych świadczeń wynikających ze stosunku pracy dla nauczycieli szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Bełchatowski.
6. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Bełchatowskiego na lata 2019-2030.
7. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany budżetu Powiatu na 2019 rok.
8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie emisji obligacji komunalnych oraz zasad ich zbywania i wykupu.
9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działania Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bełchatowie (skarga z 15 stycznia 2019 r.).
10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działania Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bełchatowie (skarga z 31 stycznia 2019 r.).
11. Informacje Starosty o pracy Zarządu w okresie międzysesyjnym.
12. Wnioski i oświadczenia radnych.
13. Inne tematy.
14. Zamknięcie obrad.