Środa 24 kwietnia 2024

Sezon na kolędy w pełni

Sto dwadzieścia zgłoszeń solistów, duetów, zespołów i chórów przyjęli organizatorzy XVII Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Przesłuchania trwały aż dwa dni. Ci najlepsi wystąpią dla publiczności podczas koncertu 14 stycznia w kościele na Binkowie.
glowne
Z roku na rok liczba uczestników tego konkursu rośnie. Biorą w nim udział dzieci i młodzież z całego powiatu. Repertuar konkursowy stanowią bożonarodzeniowe piosenki, tzw. pastorałki oraz kolędy. Każdy uczestnik może zaprezentować tylko jeden wybrany utwór. W tym roku królowały pastorałki. Przesłuchania ponad 120 utworów trwały aż dwa dni. Nierzadko artyści sami sobie akompaniowali, nawet na skrzypcach, flecie czy gitarze. Wykonanie oceniało jury złożone z nauczycieli szkoły muzycznej oraz muzyków: Irena Antoszczyk, Arkadiusz Załęczny, Marta Młynarczyk i Artur Młynarczyk. W każdej grupie wiekowej zostali wyłonieni laureaci, których poznamy podczas koncertu 14 stycznia. W imieniu patrona honorowego przedsięwzięcia, starosty Waldemara Wyczachowskiego, zapraszamy do kościoła na osiedlu Binków ok. godz. 17.30.
A.Zawodzińska
Zespół PR