Czwartek 25 kwietnia 2024

Sieć nowych ulic w Łuszczanowicach

20 marca wejdzie w życie uchwała o nadaniu nazw ulic w miejscowości Łuszczanowice. Uchwała została przyjęta przez Radę Gminy Kleszczów na sesji, która odbyła się 29 października 2019 roku. Na planie miejscowości Łuszczanowice pojawi się 11 ulic.
lus1
Większość nazw nawiązuje do nazw kamieni szlachetnych. Będą więc ulice o nazwach: Brylantowa, Bursztynowa, Diamentowa, Opalowa, Perłowa, Rubinowa, Szafirowa i Turkusowa, jedna z ulic otrzymała nazwę Złota. W obrębie Łuszczanowic znajdą się również fragmenty już istniejących ulic: kleszczowskiej ulicy Sportowej oraz ulicy Miłej, która obecnie rozgranicza Kleszczów i Łękińsko. Umiejscowienie nowych ulic zostało przedstawione w załączniku graficznym po tym artykułem.

W łatwiejszym zorientowaniu się w nowym planie Łuszczanowic pomocne mogą być następujące informacje:
* droga powiatowa, prowadząca przez Łuszczanowice ze wschodu na zachód, w kierunku nowego osiedla mieszkaniowego w Łuszczanowicach Kolonii to ulica Złota,
* wielorodzinne budynki Bełchatowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, znajdują się przy ulicy Rubinowej,
* droga przebiegająca przez tę część Łuszczanowic, która w powszechnym obiegu nosiła nazwę "Huby", to ulica Perłowa.
Jerzy Strachocki
UG Kleszczów
Łuszczanowice_nowe ulice l (pdf) 0.41mb (Pobrań: 188)