Sobota 20 kwietnia 2024

Smacznie, zdrowo, naukowo w "Ekonomiku"

Około czterystu gimnazjalistów wzięło udział w dniu otwartym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. R. Traugutta w Bełchatowie, popularnym "Ekonomiku". Gości podjęto prawdziwym festiwalem atrakcji: pokazowymi zajęciami, poczęstunkiem i konkursami z nagrodami. Wydarzeniu patronował Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
główne
Tzw. dzień otwarty ZSP nr 4 w Bełchatowie zorganizował po raz szósty w swojej historii. Tegoroczny nazwano Festiwalem Edukacji Zawodowej - Dzień w „Ekonomiku" - smacznie, zdrowo, naukowo. Do szkoły zaproszono tego dnia przede wszystkim gimnazjalistów, czyli potencjalnych przyszłych uczniów oraz przedstawicieli firm i instytucji współpracujących z placówką.

Organizatorzy przygotowali szereg interaktywnych lekcji, promujących możliwości dydaktyczne szkoły. Młodzież mogła wziąć udział w konkursach i turniejach z nagrodami, wysłuchać wykładów specjalistów z zakresu ekonomii oraz zdrowego odżywiania, a także poznać wychowanków ZSP nr 4, którzy na rynku pracy odnieśli sukces. Głównym celem inicjatywy była promocja edukacji technicznej, zawodowej oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

Gospodarze, czyli uczniowie „Ekonomika” popisali się nabytymi w szkole umiejętnościami gotowania, przygotowując dla wszystkich zdrowy i smaczny poczęstunek. Impreza, jak co roku, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, uczestniczyło w niej blisko 400 gimnazjalistów.