Piątek 29 marca 2024

SOS w "Kochanku"

II Liceum Ogólnokształcące w Bełchatowie przystąpiło do konkursu organizowanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej „Siatkarskie Ośrodki Szkolne” (SOS). Szkoła ma szansę na utworzenie takiego ośrodka, ponieważ od kilku lat prowadzi klasy o profilu siatkarskim współpracując z Klubem Piłki Siatkowej SKRA Bełchatów.

II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego  w Bełchatowie przystąpiło do konkursu organizowanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej „Siatkarskie Ośrodki Szkolne”. Szkoła ma szansę na utworzenie takiego ośrodka, ponieważ od kilku lat prowadzi klasy o profilu siatkarskim współpracując z Klubem Piłki Siatkowej SKRA Bełchatów.

Jeśli II Liceum zakwalifikuje się do udziału w programie, Polski Związek Piłki Siatkowej zapewni szkole zakup sprzętu siatkarskiego (piłki, oprzyrządowanie boisk, trenażery), wynagrodzenie dla specjalistów prowadzących zajęcia, materiały dydaktyczne, w tym konspekty lekcji, zeszyty metodyczno - szkoleniowe, filmy instruktażowe, sprzęt elektroniczny dla nauczycieli prowadzących zajęcia. Dla każdego SOS PZPS zatrudni lekarza i fizjoterapeutę, którzy będą sprawować opiekę medyczną nad uczniami objętymi programem.

Pełny cykl programu w ramach SOS trwa przez 3 kolejne lata począwszy od roku szkolnego 2012/2013. W roku szkolnym 2012/2013 Programem objętych zostanie maksymalnie 35 SOS.

K. Borowski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Bełchatowie