Czwartek 25 kwietnia 2024

Spartakiada samorządowców

W trzech dyscyplinach sportowych takich jak piłka nożna mężczyzn, piłka siatkowa kobiet oraz strzelanie zmagali się uczestnicy I Międzynarodowych Spotkań Sportowych Powiatów Partnerskich, które odbyły się w Bełchatowie 1-go października br. Spartakiada znalazła się w kalendarzu tegorocznych przedsięwzięć samorządu Powiatu Bełchatowskiego.

Na zaproszenie Starosty Bełchatowskiego odpowiedzieli samorządowcy Powiatów: Proszowickiego, Myślenickiego, Kętrzyńskiego, Słupskiego, Stalowowolskiego oraz Żółkiewskiego z Ukrainy i Solecznickiego z Litwy. W turnieju mogli wziąć udział tylko pracownicy samorządowi, również z jednostek podległych. Swoje drużyny wystawił także gospodarz. Drużynę piłki siatkowej stanowiły: Monika Stelmasik, Gabriela Łuczak, Magdalena Bolonek, Elżbieta Świąder, Agnieszka Mielczarek, Monika Gryczka, Magdalena Pietruszewska, Aleksandra Patała, natomiast w skład drużyny piłki nożnej weszli: Krzysztof Borowski, Piotr Suski, Zbigniew Suski, Marcin Rzepecki, Radosław Pytel, Bogdan Stachowicz, Waldemar Płuska, Dariusz Stelmach. Z kolei w zawodach strzeleckich uczestniczyli: Monika Selerowicz, Marek Jasiński, Bogdan Czarnecki i Sławomir Szymański.

Na powiatowych obiektach przy ul. Czaplinieckiej rywalizowało w sumie szesnaście zespołów. Najwyższą stawką turnieju był Puchar Starosty Bełchatowskiego dla trzech najlepszych drużyn w danej dyscyplinie. Strzelcy walczyli o statuetki. Zawodom towarzyszyła nie tylko słoneczna pogoda i atmosfera przyjaźni, ale prawdziwy duch sportowej rywalizacji. Rozgrywki trwały przez cały dzień, a późnym popołudniem odbyły się mecze finałowe, wyłaniające najlepsze drużyny.

KLASYFIKACJA OGÓLNA I MIĄDZYNARODOWYCH SPOTKAŃ SPORTOWYCH POWIATÓW PARTNERSKICH Bełchatów 2011

Piłka nożna (mężczyźni)
1. Powiat Bełchatowski
2. Powiat Proszowicki
3. Powiat Myślenicki
4. Powiat Solecznicki (Litwa)
5. Powiat Kętrzyński
6. Powiat Słupski
7. Powiat Żółkiewski (Ukraina)
8. Powiat Stalowowolski

Piłka siatkowa (kobiety)
1. Powiat Myślenicki
2. Powiat Kętrzyński
3. Powiat Bełchatowski
4. Powiat Solecznicki (Litwa)
5. Powiat Proszowicki
6. Powiat Stalowowolski
7. Powiat Słupski
8. Powiat Żółkiewski (Ukraina)

Zawody strzeleckie
1. Sławomir Szymański (Powiat Bełchatowski)
2. Edward Kozak (Kętrzyn)
3. Michał Rutkowski (Powiat Stalowowolski)

Najlepsza Siatkarka Turnieju – Monika Szlachetka (Powiat Myślenicki)
Najlepszy Piłkarz Turnieju – Eugeniusz Śpiewak (Powiat Proszowicki)
Najlepszy Bramkarz Turnieju – Piotr Kozak (Powiat Myślenicki)
Król Strzelców – Zbigniew Suski (Powiat Bełchatowski)

Podsumowanie I Międzynarodowych Spotkań Sportowych Powiatów Partnerskich odbyło się w formie uroczystej kolacji, podczas której starostowie Szczepan Chrzęst i Marek Jasiński wręczyli najlepszym sportowcom - samorządowcom puchary i statuetki oraz złożyli gratulacje. Z kolei sami odbierali od delegacji partnerskich regionów słowa podziękowań za udane przedsięwzięcie.

Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu