Komunikat
  • W związku z problemami technicznymi dostawcy usług telefonicznych dla starostwa uruchomione zostały nowe numery tel. do urzędu: 508252849,  603636766. Za utrudnienia przepraszamy. . ∗
Sobota 20 paździenika 2018

Spełnijmy dziecięce marzenia!

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =

Wciąż trwa akcja zbiórki darów dla polskich dzieci i rodzin należących do Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w Solecznikach na Litwie. Dziś w biurze Regionalnej Izby Gospodarczej Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski oraz Andrzej Ratajski, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Bełchatowie, apelowali za pośrednictwem mediów do mieszkańców o dalsze wsparcie akcji.

- Dziękujemy za dary, które już mamy zgromadzone, ale zachęcamy do większej aktywności, otwórzmy nasze serca dla Polonii za granicą – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Chcemy wspólnie z Izbą Gospodarczą przygotować taki wyjątkowy transport na święta, aby wspomóc naszych rodaków z Litwy i zrobić im tym niespodziankę.

Rejon Solecznicki jest samorządem partnerskim powiatu bełchatowskiego od sierpnia 2013 roku. 80 procent spośród ok. 30 tysięcy jego mieszkańców, stanowią Polacy. Zbiórka darów jest jednym z efektów tegorocznych kontaktów Regionalnej Izby Gospodarczej z przedsiębiorcami z Solecznik.
zdjęcie
- Spotykamy się z przedsiębiorcami z Solecznik, mamy już pierwsze kontakty gospodarcze, jednak podczas pobytu na Litwie zauważyliśmy, że stopa życia Polaków tam mieszkających jest dużo niższa niż w Polsce, dlatego postanowiliśmy zorganizować akcję pomocy dla najbardziej potrzebujących – mówi Andrzej Ratajski, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Bełchatowie. - Dary przekażemy Wspólnocie Miłosierdzia Bożego w Solecznikach, która rozdzieli je wśród swoich podopiecznych. Zachęcam przedsiębiorców z terenu naszego powiatu do włączenia w pomoc.

Zbierana jest nowa odzież, obuwie, zabawki, artykuły szkolne, książki i środki czystości. Dary należy dostarczyć do budynku Starostwa Powiatowego w Bełchatowie, ul. Pabianicka 34, biuro Regionalnej Izby Gospodarczej. W przypadku pytań prosimy o kontakt pod numerami telefonów: 44 635 86 42 – Zespół ds. Promocji, 516 151 710 - Regionalna Izba Gospodarcza. Wśród rzeczy już zebranych są artykuły szkolne, ciepłe ubrania, artykuły chemiczne, książki, zabawki.

- Warto pomagać osobom biedniejszym i potrzebującym – przekonuje Kamila Renkiewicz, jedna z darczyńców. - Dzięki naszej pomocy w wielu rodzinach na twarzach zagości uśmiech, co jest największym podziękowaniem. 
 
_____________________________________________
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót