Piątek 19 kwietnia 2024

Sportowa gościna w Słupsku

W miniony weekend delegacja powiatu bełchatowskiego wzięła udział w XVIII Biegu Olimpijskim oraz w II Usteckich Zawodach w wędkarstwie morskim. Po raz pierwszy przedstawiciele naszego powiatu wzięli udział w tych przedsięwzięciach. Organizatorem biegu był Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” działający przy Szkole Podstawowej w Kwakowie oraz Gmina Kobylnica pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
glowne
W imprezie wzięło udział ponad sześćset osób w różnym wieku, od dzieci (2006 i młodsi) po młodzież (2000 – 2005) oraz osoby dorosłe, czyli w kategorii open (1999 starsi). Bieg odbył się w sobotę, 18 maja i objął trasę na dystansie ok. 6 km. Udział w imprezie, wspólna zabawa i popularyzacja idei olimpijskich to cel, jaki przyświecał organizatorom.

- Bardzo fajna i pożyteczna impreza zorganizowana na wysokim poziomie. Cieszę się, że mogłem w niej uczestniczyć – mówi Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie.

Bieg Olimpijski w Kwakowie jest znany w całej Polsce poprzez udział w akcji „Polska Biega”. Jak co roku, gośćmi imprezy byli znani biegacze olimpijczycy, w tym brązowy medalista z Seulu Kazimierz Adach. Spośród członków delegacji znaleźli się również miłośnicy wędkowania, którzy 19 maja wzięli udział w II Usteckich Zawodach w wędkarstwie morskim „Rząd – Samorząd”. Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej, która miała wpływ na słabe połowy, zawody się odbyły i w miłej atmosferze wszyscy szczęśliwie wrócili na ląd. Każdy uczestnik, za swój trud i wysiłek otrzymał pamiątkowy upominek.

Z powiatem słupskim samorząd powiatu bełchatowskiego współpracuje od 2010 r. Współpraca polega na wsparciu, koordynacji i podejmowaniu wspólnych działań w dziedzinie: turystyki, kultury i sztuki, szkolnictwa, informatyzacji, ochrony zdrowia, opieki społecznej, ochrony środowiska, kultury fizycznej i sportu oraz gospodarki. Co roku powiat bełchatowski bierze udział w Ogólnopolskim Zjeździe Maskotek, reprezentując powiatową maskotkę Gryfinka, w Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych, Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych.
Małgorzata Nowak
Zespół ds. Promocji