Piątek 29 marca 2024

Sportowe i wesołe ferie trwają

Trwa drugi tydzień „Ferii z Powiatowym Centrum Sportu”. Ponad setka dzieci korzysta z obiektów PCS pod okiem sześciu instruktorów. Kilka godzin każdego dnia wypełnionych jest zajęciami sportowo-rekreacyjnymi.
glowne
Dzieci, które uczestniczyły w zajęciach w pierwszym tygodniu ferii zimowych mogły skorzystać ze wszelkich atrakcji oferowanych przez obiekty PCS. Ci, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki na lodowisku, mogli pod okiem instruktora pobrać lekcje nauki na łyżwach. Do dyspozycji najmłodszych były też chodziki lodowe. Dla tych, którzy na łyżwach radzą sobie lepiej, przewidziano konkursy, slalomy i wyścigi.

Sporo frajdy sprawiło dzieciakom puszczanie po lodzie kamieni, czyli nauka gry w curling. Niemałą dawkę emocji zapewniły uczestnikom ferii także zajęcia i zawody przygotowane przez instruktorów na sali gimnastycznej. Jedni grali w piłkę, inni brali udział w sprawnościowych wyścigach, a jeszcze inni mogli zagrać w tenisa stołowego. Prawdziwą furorę podczas ferii robi też wodny tor przeszkód na pływalni. Aby go pokonać, trzeba wykazać się niemałą sprawnością. Tor dostępny będzie do niedzieli, 24 lutego. Przypominamy, że korzystać z niego mogą wszyscy użytkownicy pływalni, w cenie biletu wstępu.

Przypominamy, że w okresie ferii obiekty PCS funkcjonują według feryjnego harmonogramu. Zachęcamy do korzystania z sali gimnastycznej, lodowiska czy pływalni. Więcej o funkcjonowaniu obiektów PCS w ferie na witrynie internetowej placówki (TUTAJ).
Źródło: PCS