Czwartek 25 kwietnia 2024

Spotkanie starosty z włodarzami gmin

O tegorocznych przedsięwzięciach, w których wraz z samorządem powiatu mogą uczestniczyć samorządy gmin, rozmawiano dziś (17.02) na spotkaniu włodarzy gmin i powiatu. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr podkreśliła, że siłą powiatu bełchatowskiego są jego gminy i zależy jej na jak najlepszej współpracy ze wszystkimi.
ddgłówne
Starosta Dorota Pędziwiatr i wicestarosta Jacek Bakalarczyk przedstawili włodarzom gmin i przedstawicielom samorządów kalendarz planowanych wydarzeń. Rok 2020 przyniesie wiele przedsięwzięć o charakterze społeczno-kulturalnym, w które będą mogły włączyć się wszystkie gminy. Inicjowane przez samorząd powiatu takie zadania jak np. konkurs na najpiękniejszą posesję, forum gospodarcze, udział w mixerze regionalnym czy nawet zorganizowanie pobytu na naszym terenie gości z partnerskich regionów, mają szansę na powodzenie i promocyjny sukces nie tylko powiatu ale także zaangażowanych gmin.

Po raz pierwszy w tym roku zorganizowany zostanie I Powiatowy Piknik Rodzinny, który zastąpi dotychczasowe dożynki powiatowe, odbywające się co rok w innej gminie. Będzie to okazja do wspólnej zabawy mieszkańców i promocji potencjału naszych gmin. Włodarze gmin mogą również wesprzeć powiat w rozpropagowaniu konkursu na najpiękniejszą posesję, który jest jednocześnie promocją ich terenów. To samo dotyczy dotarcia z informacją do przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność na terenie poszczególnych gmin i mogą skorzystać na udziale w najbliższym V. Forum Gospodarczym Powiatu Bełchatowskiego, zaplanowanym w dniach 23 i 24 kwietnia.

Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji