Piątek 29 marca 2024

Spotkanie z piosenką w Dąbrowie Rusieckiej

Piosenka towarzyszy człowiekowi od stuleci, nie tylko przy okazji ważnych wydarzeń, ale również tak na co dzień, będąc doskonałą receptą na dobry nastrój i udany dzień. Jak śpiewał Kabaret Starszych Panów „Piosenka jest dobra na wszystko”. Takie motto przyświecało uczestnikom oraz kadrze Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej, którzy wraz z zaproszonymi gośćmi 13 czerwca zainaugurowali cykl „Spotkań z piosenką”.
glowne2
Impreza była doskonałą okazją do prezentacji uzdolnień wokalnych. Na scenie zaprezentowali się Zuzanna Wrzesiak oraz Maja Czerniak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bełchatowie, uczestnicy zaprzyjaźnionego Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódź w Ozorkowie, podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie oraz gospodarze spotkania, czyli uczestnicy Warsztatu Terapii zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej.

Występy kolejnych artystów przed żywiołowo reagującą publicznością to nie jedyna atrakcja spotkania. Przygotowane na tę okoliczność śpiewniki pozwoliły na wspólne wykonanie takich niekwestionowanych hitów jak „Szła dzieweczka do laseczka”, „Hej Sokoły”, „Miłość w Zakopanem”, natomiast przy utworze Ryszarda Rynkowskiego „Jedzie pociąg z daleka” uczestnicy spotkania ruszyli w pląsanie po sali. Na zakończenie wokalnych prezentacji niespodzianka w wykonaniu uczestników WTZ w Dąbrowie Rusieckiej, którzy wraz z kadrą wykonali utwór Marka Grechuty „Tyle było dni”. Po wręczeniu dyplomów oraz upominków nadszedł czas na rozmowy podczas wspólnego posiłku.
Andrzej Klimas
Stowarzyszenie "Kuźnia życzliwości",