Sobota 20 kwietnia 2024

Sprawy nadzoru budowlanego do wglądu radnych powiatu

O zrealizowanych zadaniach przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, przyszłorocznej współpracy samorządu ze stowarzyszeniami i pomysłach na promocję powiatu będzie mowa na najbliższej sesji Rady Powiatu w Bełchatowie. Radni spotkają się w poniedziałek, 20 listopada.
sesja glowne
Nadzór budowlany, jako administracja zespolona, wykonuje funkcje inspekcyjno–kontrolne oraz zadania związane z użytkowaniem obiektów budowlanych. Do głównych zadań należą przede wszystkim kontrola przestrzegania i stosowania prawa budowlanego, czy też badania powstania katastrof budowlanych. PINB w Bełchatowie przedstawi radnym powiatu zadania zrealizowane w tym roku, a niektóre na przestrzeni ostatnich lat. Inspektorat zajął się dotąd ponad 4 tysiącami spraw (4210). Są wśród nich głównie wnioski i zawiadomienia związane z zakończeniem budów, ale także skargi, kontrole, samowole budowlane. W bełchatowskim inspektoracie przy ul. Pabianickiej 34 pracuje pięć osób na pełnym etacie, a także radca prawny (1/2 etatu) i główny księgowy (1/4). PINB przedstawi radnym wiele danych liczbowych i statystycznych. Jeśli chodzi o katastrofy budowlane na terenie naszego powiatu, informacje są pozytywne. Takie zdarzenia miały u nas miejsce na szczęście tylko dwa razy: w roku 2010 i 2012.

Radni zapoznają się także z programem współpracy samorządu powiatu z organizacjami pozarządowymi w roku 2018. Dokument był wcześniej konsultowany także z samymi zainteresowanymi. Wskazuje on obszary i zasady wzajemnych działań na rzecz lokalnych społeczności.

Ciekawie zapowiada się również punkt dotyczący promocji powiatu. Radnym zostanie przedstawiona obszerna informacja o wielu inicjatywach, których celem było budowanie wśród mieszkańców poczucia integracji i lokalnej tożsamości oraz pozytywnego wizerunku samorządu powiatowego.

Sesja odbędzie się w Sali Herbowej Urzędu Miasta (poniedziałek 20 listopada, początek o godz. 11).
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds.Promocji
porządek (pdf) 0.23mb (Pobrań: 113)