Wtorek 23 kwietnia 2024

Sprawy w starostwie na bieżąco

Bełchatowskie starostwo pozostaje otwarte dla mieszkańców i na bieżąco załatwia ich sprawy. Tak też będzie od poniedziałku, 9 listopada, tj. w dniu, w którym praktycznie zaczną obowiązywać nowe, rządowe zasady bezpieczeństwa sanitarnego dla naszego kraju. Zachęcamy, by przed przyjściem do urzędu sprawdzić, czy daną sprawę można zgłosić telefonicznie lub drogą elektroniczną, korzystając z informacji starostwa i formularza kontaktowego on-line.
glowne
Sytuacja epidemiczna w kraju spowodowała wprowadzenie kolejnych ograniczeń, zwłaszcza w obszarach działania placówek handlowych, kulturalnych czy sportowych. Zasady bezpieczeństwa obowiązujące w bełchatowskim starostwie nie zmieniają się i mieszkańcy mogą załatwiać sprawy na miejscu. Rekomendowany jest jednakże kontakt telefoniczny lub poprzez pocztę elektroniczną.

- Nowe zasady w kraju, w tym m.in. dotyczące nauki zdalnej dla młodszych klas podstawówek, spowodują, że część pracowników zostanie w domach z dziećmi. Mimo ograniczeń kadrowych w urzędzie staramy się, by jego funkcjonowanie było niezakłócone – mówi starosta Dorota Pędziwiatr. - Nadal zachęcam mieszkańców do kontaktu przez telefon czy Internet, a także przez tradycyjną pocztę. Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość, jeśli załatwienie sprawy wymagałoby więcej czasu.

W jednym z newralgicznych wydziałów w starostwie, jakim jest wydział komunikacji, klienci są obsługiwani na miejscu, ale mają też możliwość zostawienia dokumentów w specjalnej urnie. Przypominamy, że w urzędzie dostępne są środki do dezynfekcji rąk, a stanowiska do bezpośredniej obsługi mieszkańców są zabezpieczone pleksą. Ciągi komunikacyjne, schody czy poręcze są również regularnie sprzątane i dezynfekowane. Pracownicy czuwają, by na korytarzach nie było tłoku. Dla ułatwienia zachowania właściwego dystansu w niektórych miejscach, jak np. przed punktem kasowym, naniesione są na podłogę specjalne oznaczenia. Wszystkie działania podporządkowane są wspólnemu bezpieczeństwu mieszkańców i pracowników.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego z urzędem lub poprzez formularz na stronie www.powiat-belchatowski.pl, by umówić termin wizyty czy też uzyskać informację, jakie są możliwości załatwienia konkretnej sprawy:
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji