Czwartek 28 marca 2024

Sprzedadzą, żeby kupić

Chcecie kupić wiertarkę stołową, tokarkę lub szlifierkę? Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie na sprzedaż wystawiło część sprzętu i narzędzi, zainteresowani kupnem mogą zgłaszać się do CKPu. Z pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży CKP zamierza w tym roku zakupić nowoczesną frezarkę sterowaną numerycznie.
glowne ckp
- Koszt frezerki CNC, którą chcemy zakupić, to około 150 tysięcy złotych – mówi Andrzej Jędrzejczyk, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego. - Sprzedajmy niepotrzebne urządzenia i narzędzia, z których sprzedaży zamierzamy pozyskać około 60-80 tysięcy złotych. O resztę pieniędzy wnioskować będziemy do Zarządu Powiatu.

W podobny sposób w 2016 roku CKP zakupił specjalistyczną obrabiarkę CNC. Ze sprzedaży zbędnych składników majątku jednostki pozyskano 60 tysięcy złotych, drugie tyle środków pochodziło z budżetu powiatu.

- Modernizujemy nasz sprzęt, sprzedajmy urządzenia i narzędzia, których mamy za dużą ilość, oraz te, które nie przydadzą się nam już w procesie kształcenia – mówi dyrektor Jędrzejczyk. - Moim zamierzeniem jest stworzenie pracowni dla uczniów w zawodzie operator obrabiarek skrawających, gdzie zgromadzę zarówno obrabiarki i frezarki konwencjonalne, komputery, oraz nowoczesne maszyny CNC.

Wśród rzeczy do sprzedaży CKP posiada tokarki, szlifierki, przecinarkę plazmową, zgrzewarkę, stoły ślusarskie, wiertarki stołowe, agregaty, trzpienie, wiertła, narzynki, rozwiertaki, obcęgi, ściernice, tuleje. Wystawione do sprzedaży składniki majątku znajdują się w pomieszczeniach CKP przy Ul. Czaplinieckiej 96. Osobami udzielającymi informacji są: Jerzy Kaźmierczak i Marek Jacoń, tel. 44 633 23 44. Oględzin przedmiotów można dokonać w dni robocze w godzinach 8-15. Szczegółowy wykaz przedmiotów oraz regulamin znajduje się na stronie internetowej http://www.ckpbelchatow.bai.pl/
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy