Czwartek 28 marca 2024

Starosta docenił talent, pasję i ciężką pracę

Utalentowani sportowcy, trenerzy oraz artyści, w sumie blisko 50 mieszkańców naszego powiatu zostało wyróżnionych Nagrodami Starosty Bełchatowskiego za sukcesy osiągnięte w ubiegłym roku. Uroczyste spotkanie nagrodzonych osób odbyło się w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie.
główne
Coroczne Nagrody Starosty Bełchatowskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, a także za sukcesy sportowe i szkoleniowe stały się już tradycją w powiecie bełchatowskim. Samorząd powiatu przeznaczył 42,5 tysiąca złotych na gratyfikacje za sukcesy w roku 2016.

- Cechą, która wyróżnia ludzi zdeterminowanych jest pasja – zwrócił się do nagrodzonych Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Jeśli do tej pasji dołączy się ciężką pracę, sukces jest gwarantowany. Te sukcesy dziś nagradzamy i świętujemy.

Starosta pogratulował nagrodzonym, ale także podziękował rodzicom, trenerom i opiekunom za wspieranie młodego pokolenia w jego zamiłowaniach i wysiłkach, co w obecnych czasach pełnych wyzwań i różnych problemów, jest szczególnie ważne i cenne. Łączna suma nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury wyniosła 7 tysięcy złotych. Otrzymali je: Kinga Kiejnig (tancerka grupy „Taniec bez Barier” , tańczy z osobami poruszającymi się na wózku, reprezentowała Powiat Bełchatowski na licznych konkursach tanecznych, zdobyła Mistrzostwo Polski w kategorii Combi Promotion); Konrad Fiszer (utalentowany instrumentalista, główny instrument flet,  biorący udział w licznych koncertach, uczestniczył w półfinale X Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka); Szymon Sobutkowski (utalentowany instrumentalista, organy, akompaniator i chórzysta biorący udział w licznych koncertach i festiwalach); Mariusz Gosławski (artysta plastyk biorący udział w licznych wydarzeniach kulturalnych w Polsce, prowadzi warsztaty i prelekcje, propagator kultury japońskiej – doceniony przez Ambasadę Japonii w Polsce).

Samorząd powiatu docenił wymiernie także sportowców i trenerów. Łączna suma przyznanych nagród opiewa na kwotę 35 470 zł. W uznaniu za wysokie osiągnięcia w dziedzinie sportowej i szkoleniowej  na liście nagrodzonych znaleźli się:

Waldemar Stawowczyk (zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Europy w psich zaprzęgach); Wojciech Kazimierczak (zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Świata Juniorów w brydżu sportowym); Alina Stasiak (zajęcie II m. w Mistrzostwach Świata w kickboxingu w kategorii junior młodszy); Ida Lis (zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Świata Juniorów w trójboju siłowym w kategorii junior młodszy); Aleksandra Gaworska (VII m. w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 400 m); Weronika Jankiewicz zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym; Adam Patrzyk (zajęcie IV m. w Mistrzostwach Polski Młodzików w skoku w dal); Iza Bistuła (II miejsce w Międzynarodowym Mityngu Beskidianathletic 80 m); Filip Chrosta (I m. w Mistrzostwach Polski Młodzików 100m/300m); Mateusz Pawlak (zajęcie I miejsca w Międzynarodowym Mityngu Beskidianathletic w biegu na 1000 m); Erwin Misztela (I miejsce w Eliminacjach do Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym w kolarstwie szosowym); Wiktor Kaczmarek (zajęcie IV miejsca w Mistrzostwach Polski LZS - kolarstwo szosowe); Karolina Stępień (III miejsce w Finale Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym w kolarstwie szosowym); Łukasz Nowicki (zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzików kolarstwo szosowe); Filip Kaźmierczak (III miejsce w Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu klasycznym); Mateusz Osowski (II miejsce w Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu klasycznym); Piotr Zerka (I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym); Daniel Stępień (III miejsce w Pucharze Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym); Szymon Mielczarek (I m. w Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym); Igor Jasiński (II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Młodzików w zapasach w stylu klasycznym); Piotr Zatorski (II miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym); Wiktor Gawron (III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Młodzików w zapasach w stylu klasycznym); Klaudiusz Matyja (II miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym); Szymon Woźniak (III miejsce w Międzynarodowym Mityngu Beskidianathletic w biegu na 100 m); Natalia Pędziwiatr (II miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w jeździe indywidualnej na czas); Izabela Chmielecka (III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w jeździe indywidualnej na czas); Wiktoria Konieczna (III m. w Mistrzostwach Polski Młodzików w biegu na 600m); Michał Benben (trener, III m. w Mistrzostwach Polski w kickboxingu).

Nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie szkoleniowej w roku 2016 otrzymali Łukasz Mantyk (trener lekkiej atletyki) i Andrzej Olczyk (zapasy). Wyróżnienia za szczególne osiągnięcia sportowe w roku 2016 otrzymali:

Weronika Kasznicka (godne reprezentowanie barw klubu BKL Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego, trójskok 1998 junior); Maja Matyśkiewicz (bieg 60m 2004 młodzik); Magda Stasiak (godne reprezentowanie barw klubu EKS „SKRA” Bełchatów i osiągnięcia w dziedzinie sportowej na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu na terenie powiatu bełchatowskiego; siatkówka plażowa 1997 junior); Nikola Niepsuj (BTS „AS” Bełchatów; tenis ziemny); Oskar Łucki (BKL Bełchatów; zawodnik bieg 110m młodzik). Piotr Niźnik (Bełchatowski Klubu Wysokogórski, wspinaczka sportowa); Marta Dudek (BTS „AS” Bełchatów; tenis ziemny); Aleksandra Dawidziak (BKL Bełchatów; bieg 1000m młodzik); Kacper Wośko (BKL Bełchatów; ieg 1000m młodzik); Maja Naturalna (klub LSKK Lityński Bełchatów, kolarstwo szosowe młodzik); Patrycja Hałubińska (LSKK Lityński Bełchatów, kolarstwo szosowe młodzik).