Wtorek 23 kwietnia 2024

Starosta i przedsiębiorcy zachęcają innych do udziału w forum

Już tylko 22 dni zostały do rozpoczęcia III Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego. W ciągu kilku dni od startu rejestracji już ponad dwadzieścia firm zgłosiło swój akces. Dziś Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski oraz Andrzej Ratajski, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Bełchatowie zapraszali przedsiębiorców i mieszkańców do udziału w tym wydarzeniu.
główne1
- Jednym z naszych najważniejszych działań wspierających lokalną przedsiębiorczość jest organizacja wspólnie z RIG forum gospodarczego – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Według założeń ma być to miejsce wymiany poglądów, myśli, pomysłów, służące nawiązywaniu kontaktów i współpracy, promujące nasze większe i mniejsze firmy, również z udziałem przedstawicieli naszych rejonów partnerskich z kraju i zagranicy. Z każdym rokiem obserwujemy wzrost zainteresowania tym wydarzeniem, dlatego w uzgodnieniu z przedsiębiorcami dobieramy również zakres tematyczny poruszanych zagadnień.

Na wydarzenie w dniu 26 kwietnia złożą się wykłady, prezentacje, wystawa firm, konkursy z nagrodami i pokazy, m.in. mody i pojazdów elektrycznych. Forum zostało objęte patronatem honorowym Ministra Energii.

- To będzie również okazja dla mieszkańców, aby zobaczyli czym zajmują się firmy i przedsiębiorstwa, w których pracują członkowie ich rodzin, sąsiedzi z znajomi – mówi Andrzej Ratajski, prezes RIG. - Forum towarzyszyć będzie część wystawiennicza, gdzie będzie można zapoznać się z potencjałem lokalnego biznesu. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele do zaoferowania mają nasze firmy, często biorąc znany produkt do ręki nie wiemy, że wytwarzany jest tuż za rogiem. Zachęcam do zgłaszania udziału w forum za pośrednictwem strony internetowej starostwa jak i telefonicznie.

Wartość udziału w forum opisują zasadniczo te słowa: Wiedza – Kontakty – Promocja – Inspiracje - Prestiż. Motywem przewodnim wszystkich wykładów i prezentacji będzie rozwój oparty o nowoczesne narzędzia do zarządzania firmą w obliczu postępującej globalizacji gospodarki, wirtualizacji życia i pogoni za nowymi technologiami. Takie pojęcia jak brand marketing, elektromobilność i cyberprzestępczość warto znać i korzystać z tej wiedzy praktycznie dla budowania mocnej i stabilnej marki oraz dynamicznego rozwoju własnej firmy. W trakcie forum poznamy wyróżniających się lokalnie przedsiębiorców, czyli laureatów konkursu Starosty Bełchatowskiego „Firma na medal” .
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy