Piątek 29 marca 2024

Starosta rozmawiał z "Solidarnością"

W siedzibie oddziału NSZZ „Solidarność” w Bełchatowie odbyło się spotkanie przedstawicieli struktur związkowych i komisji zakładowych z Waldemarem Wyczachowskim, starostą bełchatowskim. Zebranie zainicjował Dariusz Sujka, Przewodniczący oddziału bełchatowskiego NSZZ „Solidarność”. W spotkaniu brał również udział Zbigniew Bogusławski, Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Regionu Piotrkowskiego.
klip-nszz-solidarnosc-585x280
Na spotkaniu zostały poruszone tematy i sprawy istotne dla mieszkańców powiatu bełchatowskiego i regionu piotrkowskiego. Jedną z nich było podzielenie się informacjami o stanie realizacji uruchomienia odkrywki Złoczew dla potrzeb bełchatowskiej elektrowni. Starosta omówił działania podjęte przez władze samorządowe powiatu na przestrzeni ostatnich miesięcy, których celem było m.in. zwrócenie uwagi innych samorządów, a także władz parlamentarnych czy środowiska naukowo-ekonomicznego na wpływ nowej odkrywki na przyszłość i kondycję społeczno-gospodarczą naszego regionu.

Waldemar Wyczachowski zrelacjonował także działania w ramach reformy oświaty i edukacji w powiecie bełchatowskim, przede wszystkim zmiany w sieci szkół ponadgimnazjalnych i perspektywy rynku pracy dla nauczycieli. Poruszona była także kwestia ekonomiczna podmiotów będących własnością samorządu powiatu. Spotkanie zakończyło wypracowanie wspólnego postanowienia o cyklicznych kontaktach i działaniach mających na celu przybliżenie związkowcom aktualnej sytuacji gospodarczej naszego regionu. Starosta podkreślił, że rolą samorządu jest dialog z wszystkimi środowiskami i strukturami organizacyjnymi, w tym związkami zawodowymi. Ma on służyć wymianie informacji, reagowaniu na problemy i poszukiwaniu ich rozwiązań.
Agnieszka Zawodzińska