Czwartek 25 kwietnia 2024

Starostwo współfinansuje "Środowiskowy EKO-RAJ" przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bełchatowie

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie przekaże 130 000 zł tytułem dotacji dla Miasta Bełchatów na realizację zadania pn. „Środowiskowy EKO-RAJ”. Tworzenie „Środowiskowego EKO-RAJU” polegało na zagospodarowaniu terenu wokół Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Św. Barbary 5 poprzez utworzenie terenów zieleni, wstawienie elementów małej architektury ogrodowej oraz elementów edukacji ekologicznej.

W ramach utworzonych terenów zieleni wykonano ok. 2000 m2 trawników, posadzono ok. 675 szt. drzew i krzewów, ok. 400 szt. bylin i ok. 30 szt. pnączy.

Realizacja powyższego zadania spowodowała poprawę walorów przyrodniczych zagospodarowanego terenu oraz wzmocnienie jego potencjału biocenotycznego. Dodatkowo elementy edukacji ekologicznej wkomponowane w zagospodarowany teren służyły będą rozbudzeniu świadomości ekologicznej wśród uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy.

Jolanta Stasiak

WOŚRiL