Komunikat
  • W związku z problemami technicznymi dostawcy usług telefonicznych dla starostwa uruchomione zostały nowe numery tel. do urzędu: 508252849,  603636766. Za utrudnienia przepraszamy. . ∗
Sobota 21 lipca 2018

Strażacy w sportowej rywalizacji

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Aż 19 reprezentacji Komend Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa łódzkiego uczestniczyło w XVIII Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce. Zawody odbyły się 6 września na stadionie Ludowego Klubu Sportowego „Omega” w Kleszczowie.
zdjęcie
Mistrzostwa zostały przeprowadzone w następujących konkurencjach:
bieg na 100 m,
bieg na 1000 m,
sztafeta 4 x 100 m,
skok w dal,
pchnięcie kulą,
W zawodach udział wzięli strażacy reprezentujący 19 komend miejskich i powiatowych województwa łódzkiego.

W klasyfikacji ogólnej zwyciężyli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Opocznie, drugie miejsce wywalczyli druhowie z Komendy Miejskiej PSP w Łodzi, natomiast trzecie miejsce przypadło Komendzie Powiatowej PSP w Łasku. Warto dodać, że I miejsce w biegu na 1000 metrów zdobył Zbigniew Bródka, łyżwiarz szybki, mistrz olimpijski, pierwszy Polak, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim (na dystansie 1500 m) oraz mistrzostwo olimpijskie na tym dystansie. Zawodowo Zbigniew Bródka jest strażakiem pełniącym służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Łowiczu. Medale i puchary wręczał Grzegorz Gryczka, wicestarosta bełchatowski, st. bryg. Jarosław Wlazłowski, Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi, st. bryg. Wojciech Jeleń Komendant Powiatowy PSP w Bełchatowie oraz st. kpt. Krzysztof Kowalczyk, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Bełchatowie.
-Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót