Piątek 20 września 2019

Sukces niewidomego alpinisty

30-letni Dawid Gwoździk stanął 16 sierpnia na wierzchołku włosko-szwajcarskiego szczytu Breithorn (4164m n.p.m.). Tę trudną wyprawę, której podjął się niewidomy mieszkaniec Bełchatowa, wsparła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, obejmując przedsięwzięcie patronatem honorowym.
Udało się osiągnąć cel, na którego realizację złożyło się wiele czynników. Najważniejszym z nich była determinacja Dawida w spełnieniu swojego marzenia. Za pomoc w zorganizowaniu wyprawy Dawid Gwoździk podziękował osobiście staroście Dorocie Pędziwiatr, która objęła przedsięwzięcie patronatem honorowym. Podczas spotkania w starostwie bełchatowianin opowiedział o trudach wyprawy. Relacjonuje ją również w mediach społecznościowych:
Szkoda tylko, że pogoda nie była do końca naszym sprzymierzeńcem. Dzień był słoneczny, ale doskwierał nam zimny wiatr. Na szczycie wiało w porywach do 60km/h, przez co temperatura odczuwalna wynosiła około -15 stopni. Kryształki lodu raniły twarz, którą Dawid zasłaniał obiema rękami. Wymagająca droga i trudne warunki nie pozwoliły nam zostać na szczycie dłużej niż 15 min. Udało się jedynie zrobić kilka wspólnych zdjęć (…). - Wejście na Breithorn jest już dla mnie historią. Teraz myślę o nowych celach – dodaje alpinista.

A.Zawodzińska
Zespół ds.Promocji