Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Sobota 20 kwietnia 2024

Święta mogą być ekologiczne

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Edukacja ekologiczna, realizowana przez samorząd powiatu bełchatowskiego, stawiana jest za wzór godzien naśladowania, między innymi dlatego, że jest adresowana do wszystkich pokoleń mieszkańców. Najwdzięczniejszymi odbiorcami są, jak zawsze, najmłodsi. Dla nich oferta konkursów, festynów czy wyjazdów jest szczególnie bogata i atrakcyjna. W okresie świąt Bożego Narodzenia należy do niej m.in. zabawa z Ekomikołajem.
glowne ee
Ponad 250 dzieci z placówek oświatowych i wychowawczych z terenu naszego powiatu bełchatowskie starostwo zaprosiło na spotkanie z Ekomikołajem. Powody tego wydarzenia były co najmniej dwa: edukacja ekologiczna i zabawa. Dzieci uczestniczyły w warsztatach ekologicznych, podczas których wykonywały kartkę świąteczną oraz ozdoby choinkowe, wykorzystując surowce wtórne. Maluchy zaznały także aktywności ruchowej podczas tanecznych pląsów i bawiąc się na dmuchanych zjeżdżalniach.

- Na zabawę mikołajkową zapraszamy najmłodszych z placówek z terenu całego powiatu – mówi Tomasz Głowacki, Kierownik referatu ds. edukacji ekologicznej w starostwie. - Przedszkola czy też szkoły uczestniczące w zabawie ponoszą tylko koszty dojazdu, my natomiast z własnych środków organizujemy zabawę z animacjami, poczęstunek i konkursy. To okazja do zabawy, ale i również przedstawiania treści związanych z szeroko rozumianą ekologią.

Zabawę mikołajkową połączono także z dekoracją laureatów Festiwalu Ekologicznej Twórczości Dzieci.

W mijającym roku 2017 samorząd powiatu bełchatowskiego przeznaczył na edukację ekologiczną mieszkańców ponad 450 tys. zł. Za tę kwotę sfinansowano m.in. wyjazdy w ciekawe przyrodniczo miejsca, w tym także do parku Narodowego Berchtesgaden w Niemczech, akcję zbiórki makulatury, w której mieszkańcy otrzymali drzewka, mnóstwo konkursów dla szkół, w których placówki wygrywały przydatny w dydaktyce sprzęt, piknik ekologiczny, warsztaty, publikacje treści o ochronie środowiska, badania laboratoryjne krwi i konsultacje z dietetykiem. Z wszystkich propozycji mieszkańcy korzystali nieodpłatnie.
A.Zawodzińska
K.Borowski
← powrót